هر روز!
هر روز!

طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی نبض ما-توت فرنگی

طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی نبض ما-توت فرنگی

طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی
نبض ما-توت فرنگی تقویت کننده، ملین و خنک کننده می باشد. به همین جهت توت فرنگی برای درمان یبوست بسیار موثر است.توت فرنگی از تصلب شرائین (گرفتگی عروق) جلوگیری می نماید.توت فرنگی اشتها آور است و ادرار را زیاد می کند.توت فرنگی به علت داشتن آهن و ویتامین C در خون سازی بدن مؤثر است. توت فرنگی به علت دارا بودن مقادیر کافی کلسیم و فسفر، در رشد و نمو کودکان و نوجوانان، استحکام دندان ها و ترمیم شکستگی استخوان ها بسیار مؤثر است.
طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی : طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی
: طرز تهیه شربت و مارمالاد توت فرنگی
به گزارش : ابتدا توت فرنگی ها را شسته و برگ سبز آن را جدا کنید و اجازه دهید خشک شوند.توت فرنگی ها را درون ظرفی ریخته و لابه لای آن را شکر بپاشید. سپس به مدت ۲۴ ساعت درون یخچال استراحت دهید تا توت فرنگی ها آب بیندازند. در این مرحله ظرف حاوی توت فرنگی را بر روی حرارت زیاد قرار دهید تا به جوش آید. در این حین مرتبا کف حاصله از جوشیدن توت فرنگی را خارج کنید و دور بریزید.
نکته قابل توجه در مورد تهیه مربای توت فرنگی این است که باید در هنگام طبخ این مربا درب قابلمه باز باشد چرا که باعث تیره شدن رنگ مربا خواهد شد. این فرایند حدود ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. پس از قوام آمدن شربت، آب لیمو ترش و یا جوهر لیمو را به آن اضافه نمایید تا مانع از شکرک زدن شربت شود. سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود.
برای تهیه مربای توت فرنگی تمام مراحل بالا را به ترتیب باید انجام دهید با این تفاوت که برای تهیه مربای توت فرنگی بایستی مدت زمان اولیه طبخ توت فرنگی ها را به ۲۰ دقیقه کاهش دهید.

در این مرحله ۲/۳ از شربت مربا را جدا کنید. سپس مجددا ۵۰۰ گرم شکر به توت فرنگی ها اضافه کنید و حدود ۱۰ دقیقه با حرارت متوسط اجازه دهید تا شربت قوام آید. در این حین کف حاصله را خارج کنید و در نهایت آب لیمو ترش را بیفزایید و اجازه دهید تا مربا خنک شود. پس از خنک شدن مربا آن را به ظروفی که از قبل استریل کرده اید منتقل نمایید و در جای خنک نگهداری کنید.
مقداری از شربت را در قاشقی بریزد، اگر شربت پس از خنک شدن سریع از قاشق نریخت، شربت قوام آمده است.
ابتدا توت فرنگی ها را شسته و دم و برگ های آنها را جدا کنید؛ سپس با استفاده از رنده همه آنها را در کاسه ای رنده کنید. شکر را روی توت فرنگی رنده شده بریزید و به مدت ۲ الی ۳ ساعت صبر کنید.مخلوط توت فرنگی و شکر را همراه آب آن به داخل قابلمه ای منتقل کنید و روی شعله زیاد اجاق گاز قرار دهید تا آب آن به جوش آید. سپس حرارت را کم کنید و بگذارید تا مایه، پخته و غلیظ شود. ورق های ژلاتین را در کمی آب جوش حل کرده و به مایه اضافه کرده و با هم مخلوط کنید. بعد از چند جوش، مایه را از روی حرارت بردارید.
تهیه این کیک کلاسیک بسیار آسان است؛ تنها لازم است که چند نکته را به یاد داشته باشید. تا جایی که امکان دارد هوا وارد خمیر شود تا کیک پف کند و همچنین از آنجایی که این کیک به گرما حساس است دمای فر را تحت کنترل داشته باشید.

۱-فر را از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. ته ۲ عدد قالب گرد ۲۰ سانتی متری را با کره چرب کرده و در آن ها کاغذ روغنی پهن کنید.
۲-کره (به دمای محیط) را به همراه شکر با همزن برقی بزنید تا بیرنگ و پفدار شوند. یک دوم قاشق چایخوری وانیل را اضافه کنید.
۳-تخم مرغ ها را بزنید. آن ها را به تدریج به ترکیب کره و شکر اضافه کنید.
۴-آرد الک شده را با نمک و بیکینگ پودر مخلوط کنید. ترکیب آرد را به سایر مواد اضافه کرده و با کمک یک قاشق آهنی مواد را با هم ترکیب کنید. (مواد را بیش از حد با هم ترکیب نکنید)
۵-قدری شیر به خمیر اضافه کنید تا شل شود.
۶-از خمیر به طور مساوی در قالب ها بریزید. آن ها را برای ۲۲ تا ۲۵ دقیقه تا طلایی شوند و یا زمانیکه خلال دندانی که در وسط کیک فرو بردید و بیرون آوردید، تمیز باشد، در فر بپزید. بعد از طبخ، قالب ها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا برای ۵ دقیقه خنک شوند. سپس کیک ها را از قالب خارج کنید و روی توری قرار دهید تا کاملا خنک شوند.
۷- زمانیکه کیک ها کاملا خنک شدند، خامه را در ظرفی بریزید. یک دوم قاشق چایخوری وانیل باقیمانده را به آن اضافه کنید و آن ها را تا خامه فرم بگیرد، بزنید.
۸-پودر قند را به خامه اضافه کنید و به آرامی آن ها را با هم مخلوط کنید.
۹-یکی از کیک ها را در ظرف مورد نظر قرار دهید و از خامه ی وانیلی روی آن بمالید (خامه را از کناره ها فاصله دهید). توت فرنگی ها را روی خامه بچینید. کیک دوم را روی آن قرار دهید. بر روی آن کمی پودر قند بپاشید و در صورت تمایل با توت فرنگی تزیین کنید.
۱-به کره ی اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
۲-آرد را الک کنید.
۳- به پودر قند اضافی برای تزیین کیک نیاز دارید.
۴- سر توت فرنگی را جدا کنید و توت فرنگیها ورقه ورقه برش دهید.
نبض ما-گردآوری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید