هر روز!
هر روز!

طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل

طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل

طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل - انواع دسر
: ماست موسیر ماست خوشمزه ای با عطر و طعم بی نظیر است که در این مطلب طرز تهیه ماست موسیر را با بهترین روش و به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما کدبانوهای عزیز ایرانی قرار داده ایم.
به گزارش :
ماست مو سیر یکی از انواع خوراکی های خوشمزه است که از افزودن موسیر به ماست بدست می آید. در ادامه این مطلب طریقه درست کردن ماست موسیر را به صورت مرحله به مرحله به شما عزیزان آموزش می دهیم.
ماست موسیر و بورانی اسفناج از انواع خوراکی هایی هستند که شما می توانید آن ها را به کمک ماست تهیه نمایید. در تهیه ماست موسیر از موسیر تازه و یا موسیر خشک خیس خورده استفاده می شود.
طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل : طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل
: طرز تهیه ماست موسیر در منزل با طعم ایده آل
موسیر خشک : ۱/۲ لیوان نمک : ۱ قاشق چای خوری فلفل : ۱ قاشق چای خوری ماست : نیم لیتر
برای درست کردن ماست موسیر از شب قبل موسیرها را در درون مقداری آب خیس کنید تا موسیرها نرم شوند.

در روز بعد آب موسیرها را بریزید و قسمت های اضافی و زائد موسیرها را جدا کنید و دور بریزید و سپس باقی مانده موسیر ها را با کمک چاقو تیز به خوبی ریز کنید توجه داشته باشید که قطعات موسیر هر چه ریزتر باشند برای تهیه ماست موسیر بهتر است. بعد از خرد کردن موسیرها ماست را به همراه نمک و فلفل به موسیر اضافه کنید.

سپس مخلوط ماست و موسیر را به مدت ۲۴ ساعت در درون یخچال قرار دهید.

در طرز تهیه ماست موسیر می توانید ماست را قبل از درست کردن ماست موسیر در درون کیسه بریزید تا سفت شود و هم چنین مقدار اندازه موسیر بستگی به ذائقه خودتان دارد می توانید مقدار موسیر را کم و یا زیاد نمایید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید