هر روز!
هر روز!

عسل را جایگزین شکر نکنید : عسل را جایگزین شکر

عسل را جایگزین شکر نکنید : عسل را جایگزین شکر

عسل را جایگزین شکر نکنید
: عسل را جایگزین شکر نکنید
مهریار خسروشاهی در ارتباط با رژیم غذایی شیرین بیماران مبتلا به دیابت اظهارداشت: دیابتی ها باید در مصرف خرما، انجیر خشک، موز، انگور و توت خشک دقت کنند. خوراکی های طبیعی ذکر شده، اگر درست و به اندازه مصرف نشوند حتی می توانند قند خون را به شدت بالا برده و به بدن بیمار آسیب بزنند
به گزارش : وی افزود :به طور کلی مصرف عسل به جای شکر تاثیر چندانی بر بهبود کنترل قند خون شما نخواهد داشت، چرا که هر دوی آنها قند خون را به میزان قابل توجهی بالا می برند.
متخصص دیابت با بیان اینکه عسل نسبت به شکر از شیرینی بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: میزان کربوهیدرات و کالری عسل در هر پیمانه از شکر بیشتر است. پس  بیماران باید دقت داشته باشند که در صورت مصرف مداوم عسل نیز همواره تعداد واحد کربوهیدرات دریافتی خود را محاسبه کرده و طبق برنامه خود انسولین تزریق کنند
خسروشاهی در ادامه با اشاره به اینکه پوشیدن صندل در تابستان به افراد دیابتی توصیه نمی شود، گفت: این نوع کفش ها محافظ خوبی برای پا ها به شمار نمی آید و در پای افراد دیابتی موجب ایجاد زخم می شود.
وی گفت: ضروری است به ویژه در تابستان پا ها به طور مرتب با آب و صابون شسته شود، مخصوصاً برای افرادی که دیابت دارند، همچنین پوشیدن جوراب مناسب نخی یا نانو می تواند به عنوان عامل محافظت کننده مورد توجه قرار گیرد.
متخصص دیابت خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد تصور می کنند نپوشیدن جوراب در تابستان بهتر است، در صورتی که این کار باعث جذب بیشتر میکروب ها در محیط مرطوب پا شده و علاوه بر ایجاد آلودگی سبب به وجود آمدن انواع بیماری ها نیز در این عضو از بدن می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید