هر روز!
هر روز!

علت خستگی دائم بدن چیست؟ : علت خستگی دائم بدن

علت خستگی دائم بدن چیست؟ : علت خستگی دائم بدن

علت خستگی دائم بدن چیست؟
: علت خستگی دائم بدن چیست؟
: شما ممکن است که به دلایل و علل مختلفی دائما احساس خستگی کنید. سماتک با هدف کاهش خستگی دائم بدن شما 14 دلیل و عامل خستگی دائم و مفرط را برای شما بیان می کند.
 
به گزارش : 1. مصرف زیاد قهوه در طول روز شرروع روز با یک فنجان قهوه و یا چای پیشنهاد خوبی است. اما به یاد داشته باشید که میانگین مصرف قهوه در طول روز نباید از ۳ فنجان تجاوز کند. اگر مصرف قهوه از این مقدار افزایش یابد، ممکن است باعث تحریک و ایجاد نقص در چرخه خواب و بیداری شود. کافئین باعث توقف تولید آدنوزین می شود. آدنوزین یک محصول فرعی فعالیت سلولی است که باعث ایجاد احساس نیاز به خواب و خواب آلودگی می شود. طبق مطالعات اخیر، مصرف قهوه کمتر از ۶ ساعت قبل از خواب، باعث ایجاد مشکل در فرآیند خواب می شود.
 
2. نوشیدن مشروبات الکلی قبل از خواب برخی قبل از خواب به نوشیدن مشروبات الکلی می پردازند، با این باور که این کار باعث رفع خستگی و بازیابی انرژی در آن ها می شود. شاید بسیاری هم به این باور اعتقاد داشته باشند، اما باید گفت که اینگونه نبوده و این عادت عواقب ناخوشایندی در پی دارد. الکل به دلیل خاصیت تسکین دهنده ای که دارد،در ابتدا سیستم عصبی مرکزی را آرام می کند. اما ناگهان بر روی متابولیسم بدن تاثیر گذاشته و میزان آدرنالین خون را افزایش می دهد. افزایش آدرنالین خون باعث اختلال در خواب شده و همین مساله باعث می شود فرد در نیمه های شب خواب زده شود.
 
3. شلختگی در محیط کار میزکار شلوغ و بهم ریخته به لحاظ روانی باعث خستگی، کاهش تمرکز و کاهش توانایی پردازش اطلاعات در مغز می شود.در پایان ساعت کار از منظم بودن محیط کار و همچنین زدودن اشیای اضافی مطمئن شوید. این انتظام به شما کمک می کند تا صبح روز بعد انرژی بیشتری برای شروع کار داشته باشید.
 
4. خوردن خوراکی های مختلفی که مملو از شیرینی جات و کربوهیدرات های اضافی هستند، شاخص قند بالایی دارند و به راحتی میزان قند خون را به طور چشمگیری افزایش می دهند. افزایش ناگهانی قندخون، باعث ایجاد رخوت در اندام و در نتیجه احساس خستگی می شود. بهتر است تغذیه خود را از میان خوراکی های کم چرب با قند پایین انتخاب کنید.
 
5. بدبین بودن وقتی ترس از شکست دارید، دائماً با آن درگیر خواهید بود. وقتی نگران اخراج شدن خود هستید، هربار که رئیس تان شما را صدا می زند، احساس می کنید که وقتش رسیده است. یا از موتور سیکلت سواری می ترسید و هربار که مجبور به موتوسواری می شوید، منتظرید که زمین بخورید. در واقع در هر شرایطی شما منتظر بدترین پیش آمد ممکن هستید. این نگرانی همیشگی شما را فلج کرده و به سوی یک خستگی دائمی هدایت می کند. وقتی احساس می کنید در موقعیت خطرناکی هستید، نفس عمیقی بکشید، سپس از خودتان بپرسید که اگر بدترین اتفاق ممکن بیافتد، چه می شود! هوای تازه، مدیتیشن، ورزش و یا تنها درمیان گذاشتن نگرانی های خود با یک دوست، به شما کمک می کند که به این نگرانی ها فائق آیید و به مسائل پیرامون خود واقع بینانه نگاه کنید.
 
6. عدم تغذیه کافی از آهن آیا به میزان کافی از خوراکی های آهن دار استفاده می کنید؟ کمبود میزان آهن در بدن باعث بی حالی، ضعف و بدخلقی می شود. به این ها کاهش تمرکز را هم اضافه کنید. برای کاهش خطر ابتلا به کم خونی، باید مصرف آهن را افزایش دهید. گوشت قرمز، حبوبات، تخم مرغ، بادام زمینی، سبزیجات و تنقلات از جمله منابع اصلی آهن خوراکی هستند. برای جذب بهتر آهن، بهتر است در کنار این ها، از خوراکی هایی که دارای ویتامین سی هستند استفاده کنید. همه ما عوارض ناشی از فقر آهن را می دانیم. بهتر است با مشاهده هریک از علائم کمبود آهن، پیش از هرکاری به پزشک مراجعه کنید.
 
7. کنار گذاشتن ورزش دلیلی که اغلب ما برای کنار گذاشتن ورزش می آوریم، خستگی و نداشتن انرژی کافی برای انجام آن است. اما حقیقت آن است که کنار گذاشتن ورزش به خستگی ما می افزاید. پژوهشگران دانشگاه جورجیا برای اثبات این فرضیه بر روی ۲۰ انسان بالغ، که به مشاغل اداری با تحرک کم اشتغال داشتند، آزمایشی را انجام دادند. این افراد که دچار خستگی مزمن بودند، در طی دوره آزمایش ۲۰ دقیقه ورزش به برنامه روزانه خود اضافه کردند. پس از ۶ هفته ، پیشرفت بسیار چشمگیری در سلامتی این افراد مشاهده شده و از میزان خستگی آنها کاسته شده بود. ورزش منظم باعث افزایش توان بدنی شده، باعث بهبود عملکرد سیستم قلبی و عروقی شده و میزان اکسیژن و املاح رسیده به بافت های بدن را افزایش می دهد. پس دفعه بعد که احساس خستگی کردید، به جای چرت زدن به یک پیاده روی آرام بپردازید.
 
8. عدم نوشیدن آب به میزان لازم به اعتقاد متخصصان تغذیه، کاهش تنها ۲ درصدی مایعات بدن، عوارض بسیار جدی ای بر روی توانایی بدن خواهد داشت. کاهش مایعات بدن، باعث کاهش حجم خون شده و در نتیجه باعث بالا رفتن غلظت خون می شود. افزایش غلظت خون، باعث کاهش چشمگیر سرعت گردش آن می شود و در نتیجه این مساله پمپاژ قلب را با مشکل مواجه می کند. همه این ها دست به دست هم می دهند تا سرعت رسیدن اکسیژن و املاح به بافت ها و عضلات بدن کاهش یابد.
 
9. وسواس داشتن در روانپزشکی و در اینجا منظور از «وسواسی»، فردی است که بر روی کارها بیش تر از نیاز آن کار انرژی صرف کرده و دقت به خرج می دهد. این افراد برای کارهای خود اهداف غیرواقعی و غیرقابل دستیابی منظور می کنند. در نتیجه هیچ گاه به رضایتمندی نمی رسند. در چنین شرایطی، باید برای کارهای خود محدوده زمانی تعیین کنید و بیش تر از این زمان بر روی آن وقت نگذارید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که با وجود صرف زمان کم تر، نتیجه کارتان با قبل تفاوت چندانی نکرده است.
 
10. حذف کردن وعده ی صبحانه غذایی که می خورید، حکم سوختی است که بد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید