هر روز!
هر روز!

علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد علی معلم سال ۱۳۴۱

علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد علی معلم سال ۱۳۴۱

علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد
علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد و در دهه شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه ای را در مطبوعات و رسانه های سینمایی رقم زد.
علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد : علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد
: علی معلم درگذشت/ شوکران عزادار شد
به گزارش : علی معلم فرزند آقا عبداله معلم یکی از اهالی خاندان معلم در دامغان است. او دوران کودکی و نوجوانی اش را در شهر پدری اش دامغان گذراند و در ابتدای دوران جوانی به تهران آمد. تحصیلات متوسطه را در تهران در رشتهٔ ریاضی- فیزیک دبیرستان سخن به پایان رساند. او فارغ التحصیل دانشکده صدا و سیما در رشته کارگردانی فیلم است و در مقطع فوق لیسانس دررشته پژوهش هنر (دانشگاه هنر) تحصیل کرده است. سابقهٔ تدریس سینما در مراکز آموزش فیلمسازی و دانشکده های سینمایی دارد.
وی همسر آذر معماریان است. علی معلم در هیئت های داوری و انتخاب جشنوارهٔ بین المللی فیلم فجر (هفت دوره)، جشنوارهٔ بین المللی فیلم کشورهای غیرمتعهد (پیونگ یانگ)، جشنوارهٔ سینمای جوان، جشنوارهٔ فیلم های دانشجویی، جشنوارهٔ فیلم های خانوادگی، نخستین جشنوارهٔ فیلم و کیفیت، جشنوارهٔ فیلم جوان، جشنواره فیلم رویش و جشنواره بین المللی فیلم شهر (دو دوره)، نخستین جشنوارهٔ فیلم های ویدئویی تهران، جشنوارهٔ فیلم زنان (پروین اعتصامی) عضویت داشته است.
علی معلم، همچنین سه دوره عضویت در هیئت انتخاب فیلم ایران برای دمی اسکار را بر عهده داشته است. او مجری، تهیه کننده و پایه گذار جشن سینمایی/ تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) است که نخستین جشنوارهٔ سینمایی بخش خصوصی در ایران می باشد.
سردبیر نشریه «دنیای تصویر» که به واسطه تولید و اجرای برنامه هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و… به چهره ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه سینمای کشور افزود.
«شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات او در مقام تهیه کنندگی بود.
سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توامان شادی و غم، ولی هرگز  فکر نمی کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم. دقایقی قبل علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه ساز و تهیه کننده ی سینما در سن ۵۴ سالگی و در پی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت.
علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. در رشته ی سینما تحصیل کرد، در دهه ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه ای را در مطبوعات و رسانه های سینمایی رقم زد.
معلم که به واسطه ی تولید و اجرای برنامه هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و …به چهره ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه ی سینمای کشور افزود.
فعالیت معلم فقط به عرصه ی مطبوعات و رسانه ها محدود نمی شد «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت هایش در عرصه ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر  از عناوین  متعدد او به شمار می رفت.
نبض ما درگذشت وی را به خانواده اش و جامعه هنری و رسانه ای کشور تسلیت می گوید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید