هر روز!
هر روز!

عوارض آسپرین : عوارض آسپرین دانستنیهای پزشکی 8

عوارض آسپرین : عوارض آسپرین 
 دانستنیهای پزشکی 8

عوارض آسپرین
: عوارض آسپرین
دانستنیهای پزشکی 8 دیدگاه 42,193 بازدید
به گزارش : هشدار به مصرف کنندگان آسپرین    
پژوهشگران می گویند کسانی که بیماری های جدی قلبی و عروقی ندارند، نباید برای جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی آسپرین مصرف کنند.
از مطالعه ای که در این باره صورت گرفته، چنین نتیجه گیری می شود که مصرف آسپرین می تواند موجب خونریزی جدی داخلی شود و همچنین مانع مرگ های ناشی از بیماری های قلبی و عروقی نیز نمی شود.
پژوهشگرانی که در این بررسی شرکت داشته اند توصیه می کنند که پزشکان باید وضع تمام بیمارانی را که در حال حاضر برای جلوگیری از ناراحتی های قلبی آسپرین مصرف می کنند، بررسی کنند.
کالج سلطنتی پزشکان خانواده، در بریتانیا این توصیه را تایید کرده است.
استفاده از آسپرین با دوز پایین در کسانی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستند و دچار سکته قلبی یا مغزی شده اند برای جلوگیری از تشدید این بیماری ها توصیه می شود.
ولی در بریتانیا هزاران نفر معتقدند که مصرف آسپرین برای جلوگیری از دچار شدن به این بیماری ها موثر است.
در فاصله سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ استفاده از آسپرین به منظور جلوگیری از بیماری های قلبی در چند گروه از بیمارانی که سابقه بیماری های قلبی نداشتند توصیه شده بود.
اشخاص ۵۰ سال به بالایی که دچار دیابت نوع ۲ بودند و نیز کسانی که فشار خونشان بالا بود، از افرادی بودند که استفاده از آسپرین به آنان توصیه می شد.
ولی نتیجه مطالعاتی که بر روی ۹۵ هزار بیمار صورت گرفته و اکنون در نشریه پزشکی لانست، چاپ شده از این توصیه به دلیل عارضه جدی خونریزی معده برای این گروه از مصرف کنندگان آسپرین، حمایت نمی کند.
به خصوص که تاثیر مصرف آن در جلوگیری از مرگ بیماران چندان قابل توجه نیست.
پرفسور استیو فیلد، رئیس کالج سلطنتی پزشکان خانواده در بریتانیا این یافته ها را تایید کرده و درخواست کرده دستورالعمل موجود در باره مصرف آسپرین اصلاح شود.
بنیاد قلب بریتانیا می گوید: “ما به مردم توصیه می کنیم که قبل از مشورت با پزشک خود، آسپرین را به طور روزانه مصرف نکنند. بهترین راه برای کاهش خطر بیماری قلبی سیگار نکشیدن، مصرف غذاهایی که چربی اشباع شده اش کم است، خوردن میوه و سبزیجات و نیز فعالیت های منظم بدنی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید