هر روز!
هر روز!

عوارض اکستنشن مژه عوارض اکستنشن مژه : عوارض اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه 
 عوارض اکستنشن مژه : عوارض اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه
عوارض اکستنشن مژه : عوارض اکستنشن مژه : یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در صورت آسیب دیدن ریشه مژه، مژه جدیدی جایگزین آن نمی شود.
: عوارض اکستنشن مژه
 
به گزارش : گیتی صادقیان، با اشاره به اینکه اکستنشن مژه برای افزایش طول و حجم مژه ها، اظهار کرد: کنده شدن مژه های طبیعی از خطرات اکستنشن با دفعات متعدد است. با آسیب دیدن ریشه ها امکان رشد مژه طبیعی موجود نیست و در صورتی که اضافه کردن مژه مکرر و فاقد فاصله انجام شود، می تواند به ریشه مژه ها آسیب وارد کند.
 
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه ریزش مژه ها در صورتی که غیر طبیعی نباشد در 24 ساعت نخست اکستنشن طبیعی است، ادامه داد: چسب هایی که در کاشت مژه استفاده می شوند، می توانند باعث ایجاد حساسیت و اگزمای دور چشم شوند.
 
صادقیان با بیان اینکه به طور کلی اکستنشن در ایجاد گل مژه نقشی ندارد، ادامه داد: آلوده بودن دست شخصی که اکستنشن را انجام می دهد نیز می تواند موجب بروز عفونت های لبه پلک و مژه شود.
 
وی با بیان اینکه زمان مجاز برای اکستنشن مژه حداکثر 8 هفته است، اضافه کرد: استفاده مکرر از مژه مصنوعی در دراز مدت به مژه های طبیعی فرد آسیب وارد می کند و در نهایت موجب ریزش مژه های طبیعی می شود که دیگر برگشت پذیر نیست.
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: به صورت کلی استفاده از مژه مصنوعی بهتر از اکستنشن مژه است. اما مژه مصنوعی هم می تواند به مژه ها، منافذ و فولیکول های مو آسیب بزند و منجر به ایجاد التهاب در لبه پلک و مژه شود.
 
صادقیان گفت: چسب هایی که برای اضافه کردن مژه استفاده می شود، نباید موجب کنده شدن مژه های اصلی شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید