مسیر سبز
مسیر سبز

غذاهای فوری پیک‌نیکی همشهری آنلاین: حوصله‌تان سر رفته و در

غذاهای فوری پیک‌نیکی 
 همشهری آنلاین: حوصله‌تان سر رفته و در

غذاهای فوری پیک‌نیکی
همشهری آنلاین: حوصله‌تان سر رفته و در و دیوار خانه چونان میله‌های زندان انفرادی بر شما تنگ شده است. بچه‌ها هم که مدام غرمی‌زنند: «حوصله‌ام سر رفته». درست حدس زدید؛ یک گردش خانوادگی از نخستین گزینه‌هایی است که به ذهن می‌رسد. گاهی از تصمیم برای گردش رفتن تا اجرای آن، کمتر از یک ساعت وقت دارید. بنابراین دو راه پیش رو دارید؛ یا غذا را در رستوران و اغذیه‌فروشی صرف کنید یا اقتصادی‌تر و سلامت‌تر عمل کنید و خودتان زحمت غذا درست کردن را بکشید. بنابراین باید دنبال غذاهایی باشید که بشود در کمتر از یک ساعت آماده کرد.

سالاد ماکارونیمواد لازم:
ماکارونی فرمی 2 لیواننخود فرنگی پخته (یا کنسرو)نصف لیوانکالباس خردکرده یک لیوانذرت پخته (یا کنسرو)نصف لیوانسس مایونز یک‌ونیم لیوانخیارشور خردکرده نصف لیوانفلفل دلمه‌ای یک عدد متوسطنمک و فلفل به میزان لازمطرز تهیه:

خیلی زود یک بسته ماکارونی فرمی را در آب جوش بریزید و تا نرم می‌شود، کمی ژامبون و خیارشور و فلفل دلمه‌ای را به‌صورت نگینی خرد کنید و در یک ظرف با نمک و فلفل و ذرت و نخود فرنگی مخلوط کنید. بعد ماکارونی نرم‌شده را که آبکش کرده‌اید و گذاشته‌اید کمی خنک شده، با مواد بالا مخلوط کنید و سس مایونز به آن اضافه کنید. تا بقیه وسایل گردش را آماده می‌کنید سالادتان را در یخچال بگذارید تا خنک و هم‌گیر شود.

سالاد الویه فوریمواد لازم:

تخم‌مرغ3عددسیب‌زمینی2عدد متوسطخیارشور خردشده نصف لیواننخود فرنگی پخته (یا کنسرو)نصف لیوانسس مایونز یک لیواننمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:

تخم‌مرغ و سیب‌زمینی را بپزید و بگذارید کمی خنک شود. پوست بکنید و رنده کنید و بقیه مواد را درست مثل سالاد الویه با هم مخلوط کنید. این سالاد چون مرغ ندارد، در زمان سریع‌تری آماده می‌شود ولی به اندازه یک سالاد الویه مرغ‌دار خوشمزه است.

کوکوی سبزیمواد لازم:

سبزی کوکو نیم‌کیلو(تره، جعفری، شوید، گشنیز و کمی شنبلیله)تخم‌مرغ3عددنمک، فلفل، زردچوبه و پودر سیر به مقدار لازمبکینگ پودر نصف قاشق چایخوریزرشک و مغز گردوروی هم نصف فنجان کوچک
طرز تهیه:

1. روغن سرخ‌کردنی را در ماهیتابه بریزید و تا داغ شود، همه مواد را در یک ظرف بریزید و با چنگال یا همزن 5دقیقه بزنید تا حسابی مخلوط شود. بعد مایه کوکو را در ماهیتابه بریزید و در آن را بگذارید تا پف کند و یک طرف آن سرخ شود. سپس با کارد یا چیزی شبیه آن، کوکو را به قطعات مساوی تقسیم کنید و با احتیاط برگردانید. حواستان باشد اگر یک طرف کامل سرخ نشده باشد، موقع برگرداندن خرد می‌شود.

2. کوکوهای سرخ‌شده را در دستمال روغن‌گیر بگذارید؛ چون این غذا را سرد می‌خورید ممکن است روغن انباشته در آن اذیت‌تان کند.

پوره سیب زمینیمواد لازم:

سیب‌زمینی2 عدد متوسطکره50گرمگلپر و نمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:

سیب‌زمینی پخته را وقتی که هنوز داغ است، پوست بکنید و با کره و نمک و فلفل و گلپر بکوبید و نوش جان کنید. خیارشور، گوجه‌فرنگی و البته کمی ترشی، همراهان خوبی برای این غذا هستند.

ساندویچ تخم مرغطرز تهیه:

1. اگر خیلی وقت‌تان کم بود، تخم‌مرغ بپزید و کره، جعفری خردشده یا شوید خشک، گوجه‌فرنگی و خیار شور را همراه خود ببرید.

2. تخم‌مرغ‌ها را پوست بکنید و کمی کره کنارشان بگذارید و روی آن کمی جعفری خردشده یا شوید خشک بریزید و با خیارشور و گوجه‌فرنگی ساندویچ درست کنید.

کوکوی سیب زمینیمواد لازم:

سیب‌زمینی پخته متوسط3عددتخم‌مرغ3عددنمک، فلفل، دارچین و زردچوبه به میزان لازمبکینگ پودر یک قاشق چایخوری
طرز تهیه:

1. سیب‌زمینی‌ها را بپزید و پوست بکنید و کمی که خنک شد، آنها را رنده کنید. تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید و سیب‌زمینی‌های رنده‌شده را با نمک، فلفل، دارچین، زردچوبه و بکینگ پودر مخلوط کنید و خوب بزنید تا هم‌گیر شوند.

2. روغن سرخ‌کردنی را در ماهیتابه داغ کنید و مواد را در ماهیتابه بریزید و در ظرف را بگذارید تا مایه پف کند و یک طرف آن سرخ شود. بعد مثل کوکو سبزی، غذا را به قطعات مساوی تقسیم کنید و برش گردانید. روش روغن‌گیری را برای این غذا هم می‌توانید استفاده کنید.

سالاد سیب زمینیسیب‌زمینی پخته 2عدد متوسطجعفری خرد‌شده یک استکانخیار شور خرد‌شده نصف لیوانتره یا تره فرنگی خرد‌شده یک استکانماست یک لیواننمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:

سیب‌زمینی پخته را کمی بگذارید خنک شود و پوست بکنید و نگینی خرد کنید. جعفری و خیارشور و تره فرنگی و نمک و فلفل را در ظرف مخلوط کنید و به آن ماست بیفزایید. می‌توانید درصورت تمایل از ماست موسیر برای طعم بهتر استفاده کنید. سالاد را در یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. این سالاد طعم بسیار متفاوت و هیجان‌انگیزی دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید