هر روز!
هر روز!

۵ فایده ی جالب توجه برای دوش آب سرد دوش

۵ فایده ی جالب توجه برای دوش آب سرد دوش

۵ فایده ی جالب توجه برای دوش آب سرد
دوش گرفتن با آب داغ، بسیار لذت بخش است، اما فایده ای برای سلامتی ندارد! در حالیکه گرفتن دوش آب سرد بطور منظم، می تواند فواید بسیاری برای سلامتی شما بهمراه داشته باشد. مطالب زیر را بخوانید تا از چند واقعیت در مورد اینکه چطور دوش آب سرد ممکن است به سلامتی شما کمک کند، مطلع شوید.
چربی قهوه ای، یک چربی خوب و بسیار ضروری است که به تولید گرما و گرم نگهداشتن بدن در هوای سرد کمک می کند. وقتی کسی چاق است یا مثلا در دور کمر، گردن و ران هایش دارای اضافه وزن است، به این معنی است که مقدار زیادی چربی سفید دارد. چربی سفید، یک نوع چربی ناسالم است که سوزاندنش، بسیار سخت است.
اما محققان قدیمی اسکاندیناوی، دریافته اند که قرارگیری در معرض هوای سرد، تا ۱۵ برابر به افزایش میزان سوخت و ساز چربی سفید کمک می کند و این یعنی اینکه اگر این شرایط پایدار باشد، بطور بالقوه به کاهش حدود ۴ کیلو وزن در سال کمک می کند. شاید راز اینکه اسکاندیناوی یکی از پایین ترین نرخ های چاقی در اروپا را دارد هم، همین باشد!
ورزش منظم، بخصوص تمرینات پر برخورد، می تواند به بدن آسیب برساند و باعث شود تا چند روز بعد از ورزش، درد عضله داشته باشید. اما مجبور نیستید بعد از ورزش، این همه سختی بکشید.
بسیاری از ورزشکاران بعد از تمریناتشان، از وان آب یخ استفاده می کنند. شما می توانید در روش آنها، کمی تغییر ایجاد کنید و یک دوش آب سرد سریع بگیرید. این کار به شما کمک می کند که بعد از چند دقیقه تماس آب سرد با پوستتان، بسیار سریعتر از قبل، احساس نرمی و انعطاف پذیری کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید