مسیر سبز
مسیر سبز

فتح‌الله‌زاده: بودجه خوب ندهند نمی مانم ایسنا: علی فتح‌الله‌زاده با

فتح‌الله‌زاده: بودجه خوب ندهند نمی مانم
ایسنا: علی فتح‌الله‌زاده با اشاره به سختی‌هایی که این فصل در استقلال کشیده گفت: امسال روزگارم سیاه شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره صعود این تیم به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، آینده خود در این باشگاه وضعیت قلعه‌نویی برای فصل بعد و مسایل مختلفی صحبت کرد.

* با پیروزی در بازی دیشب برابر الریان و البته پیروزی الهلال برابر العین، صعود استقلال به مرحله بعد قطعی شد.

- من از همه بازیکنان و کادر فنی تیم تشکر می‌کنم که توانستیم یک هفته‌ مانده به پایان مرحله گروهی به دور بعد صعود کنیم. همچنین از همه هواداران و اصحاب رسانه که در این مدت به ما کمک کردند کمال تشکر را دارم. این صعود مبارک همه هواداران باشد. امیدوارم امروز هم تراکتورسازی نتیجه‌ خوبی بگیرد و راه صعود خود را هموار کند.

* در بازی دیشب اتفاق جالبی افتاد و آن هم حرکت فرهاد مجیدی بود که بعد از تعویض در آغوش امیر قلعه‌نویی رفت.

- بیشتر از گل‌هایی که به ثمر رساندیم، از آن صحنه لذت بردم. واقعا برای ما لذت بخش بود که این دو عزیز در آغوش هم قرار گرفتند و فرهاد کار خیلی خوبی انجام داد. هواداران ما هم با همین رفتار خیلی خوشحال شدند. من هم از آنها تشکر می‌کنم.

* بعد از شکست سپاهان مقابل داماش شانس استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر چند برابر شده است.

- من بارها گفته‌ام که تا زمانی که جام را بالای سر نبریم، قهرمانی ما قطعی نشده است. هنوز شش امتیاز باقی مانده و کار سختی داریم. نباید فکر کنیم که همه چیز تمام شده است و باید تلاش کنیم که بتوانیم با کسب امتیازهای لازم از این دو بازی روند خوب خود را از آغاز فصل که توانسته‌ایم در صدر جدول باشیم، حفظ کنیم و ان‌شاءالله قهرمانی را به هواداران هدیه کنیم.

* امسال به لحاظ مالی فصل سختی را در استقلال گذراندید، اما نتایج خوبی که گرفتید، باعث خوشحالی هواداران شد.

- به هر حال لطف خدا و زحمات کادر فنی و بازیکنان بوده است. واقعا باید از مربیان و بازیکنان تشکر کنم که به من اعتماد کردند. واقعا در ابتدای فصل با دست خالی تیم بستیم و حتی یک میلیارد هم نداشتیم، در حالی که تیم‌های دیگر هفت – هشت میلیارد پول داشتند و بازیکنان گران قیمت می‌خریدند. ضمن این که بازیکنان خوب هم دیگر خریده شده بودند، اما من از بازیکنان خودمان تشکر می‌کنم که مدت‌ها پول نگرفتند، اما با غیرت سر خود را جلوی توپ می‌گذاشتند. امیدوارم پایان فصل هم برای ما خوب باشد تا خاطره‌ای شیرین از این فصل برای هواداران رقم بزنیم. واقعا سال سختی را پشت سر گذاشتم. تقریبا 10 سال است که به طور متناوب مدیرعامل استقلال هستم، اما امسال سخت‌ترین سال من در این تیم بود. با این حال زیبایی‌های زیادی را شاهد بودیم. الان کمپ استقلال در حال تکمیل شدن است و آماده شدن این کمپ به نظر من از قهرمانی کمتر نیست. از این به بعد استقلال در خانه خودش تمرین می‌کند و در واقع یک باقیات الصالحات است که می‌تواند 150 میلیارد تومان ارزش افزوده برای استقلال داشته باشد. البته ما در جام حذفی هم خوب پیش رفته بودیم. اما اگر بازیکنان ما را خسته نمی‌کردند می‌توانستیم به فینال هم برسیم. چهار بازیکن ما در بازی تیم ملی حضور داشتند و ما نتوانستیم از بازی نیمه نهایی عبور کنیم . با این حال باز هم خوشحالیم که با وجود همه مشکلاتی که در این فصل وجود داشت الان شرایط خوبی داریم.

* اشاره کردید که استقلال در این فصل مشکلات مالی زیادی داشت. برای فصل بعد برنامه‌ای اندیشیده شده که مشکلات این فصل مجددا تکرار نشود؟ مشخص شده که بودجه استقلال فصل بعد چقدر است؟

- در جلسه‌ای که دو روز پیش انجام شد من از هیات مدیره خواستم که بودجه را برای فصل بعد تعیین کند. اگر منابع مالی ما برای فصل بعد تامین باشد و مشخص شود که چه مقدار بودجه در اختیار داریم من با قدرت کارم را شروع می‌کنم.

* یعنی اگر بودجه کافی وجود نداشته باشد ممکن است فصل بعد در استقلال نباشید؟

- بله. حضور من در فصل بعد به بودجه باشگاه بستگی دارد. شما باور نمی‌کنید من امسال چه سختی‌هایی داشتم. در این فصل روزگار من سیاه شد. هر روزش برای من مثل یک سال گذشت ، البته نمی‌خواهم الان کام هواداران را تلخ کنم، اما شاید کسی نداند که من امسال چه زجر‌هایی کشیدم. اگر قرار باشد فصل بعد هم مدیرعامل استقلال باشم باید بودجه حتما مشخص باشد. تازه جالب است من بودجه ای که تقریبا نصف بودجه تیم رقیب است را پیشنهاد داده‌ام، اما با آن هم موافقت نمی‌شود. می‌گویند که نمی‌شود همه پول را در اختیار مدیرعامل قرار داد. در هیچ جای دنیا این گونه نیست. من می گویم که شما من را رییس مجمع باشگاه بگذارید ، آن موقع من از شما یک قران هم پول نمی‌خواهم اما اگر قرار باشد هیات مدیره تعیین کند که چه بودجه ای داشته باشیم باز هم به مشکل می‌خوریم.

* وضعیت همکاری‌تان با قلعه‌نویی برای فصل بعد چگونه است؟ او شب گذشته در نشست خبری گفته بود که فعلا سر نخواستنش دعواست.

- ما با قلعه‌نویی هیچ مشکلی نداریم. الحمدالله دوستان برای من حرمت قائلند. در ابتدای فصل به او گفتم که امیر من بر روی تو حساب کرده‌ام و او هم مردانه تا پایان فصل ایستاد. هنوز 30 درصد پولش را بیشتر نگرفته است. حرمتی که ما برای هم قائل هستیم از سرمایه‌های مادی خیلی بالاتر است. قطعا اگر از قلعه‌نویی بخواهم او فصل بعد هم در استقلال می‌ماند. ما هیچ منتی برای استقلال نداریم. اما بالاخره سرمربی هم زندگی خودش را دارد و یکسری حداقل‌ها را می‌خواهد . قلعه‌نویی امسال حداقل 40 درصد کمتر از بقیه تیم‌ها گرفته است که اگر چنین کاری کرده ، 10 درصد به خاطر احترامی است که برای من قائل بوده و 90 درصد به خاطر استقلال و هواداران است.

* در هفته‌های اخیر امیر قلعه‌نویی چند بار نسبت به رفتار هو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید