مسیر سبز
مسیر سبز

فرار زن معلول از اتوبوس وحشت شرق: زن معلول براي

فرار زن معلول از اتوبوس وحشت
شرق: زن معلول براي فرار از چنگ مردي كه قصد داشت به وي تعرض كند خودش را از اتوبوس به بيرون پرت كرد.

زن جواني روز 22 ارديبهشت با مراجعه به كلانتري شهرك راه‌آهن طي شكايتي به ماموران گفت: «ساعت 11 صبح از پايانه ميدان‌ آزادي سوار اتوبوس بنز قديمي شدم، راننده آن‌كه مردي حدودا 65ساله بود در بين راه قصد داشت اموالم را سرقت كند و مرا مورد آزار جنسي قرار بدهد كه خودم را از اتوبوس به بيرون پرتاب كردم.»

پس از ثبت اظهارات اين زن به دستور بازپرس شعبه ششم دادسراي امور جنايي تهران، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران قرار گرفت. زن جوان پس از مراجعه به پليس آگاهي در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: « من معلوليت جسمي حركتي شديد از ناحيه دو پا دارم و روز حادثه راننده اتوبوس به بهانه كمك كردن مرا سوار اتوبوس كرد و طي مسير با معرفي خود به نام اصغر يوسفي مدعي شد چندين اتوبوس بين شهري دارد.

هنوز مسافت زيادي را نرفته بوديم كه با شنيدن برخي صحبت‌هاي اين مرد متوجه قصد راننده براي تعرض شدم به همين علت تصميم گرفتم در اتوبوس را باز كنم كه راننده ناگهان با چكش چندين ضربه به سرم وارد كرد و زماني كه مقاومت مرا در برابر خود ديد تهديد كرد و گفت بايد طلا و جواهراتم را به او بدهم. با وجود سرقت تمامي طلا و جواهراتم شامل گردنبند، النگو و گوشواره، راننده اتوبوس مجددا تهديد كرد مرا خواهد كشت.

 من در يك لحظه توانستم در اتوبوس را باز و خودم را به بيرون پرت كنم و نجات بدهم. بعد از اين اتفاق اتوبوس به سرعت از محل متواري شد. من نيز پس از دقايقي با كمك يكي از شهروندان كه با خانواده‌اش در حال عبور از محل بود به كلانتري رفتم و موضوع را به پليس اطلاع دادم.» كارآگاهان با توجه به اظهارات زن جوان درخصوص وارد شدن ضربات چكش به سرش وي را به پزشكي قانوني معرفي و متخصصان اصابت جسم سخت به ناحيه سر و آثار به جاي مانده از ضربات وارده را تاييد كردند.

 ماموران سپس با توجه به مشخصات ارايه شده درخصوص اتوبوس بنز قديمي و مراجعه به پايانه ميدان آزادي اين خودرو را شناسايي كردند. صاحب بنز در بازجويي‌ها گفت خودرو را چند ماه قبل به فردي 67 ساله به نام «محمود. ب» اجاره داده بود، اما اين «محمود» چند روز پيش آن را پس آورده است و وي ديگر اطلاعي از اين مرد ندارد.

ماموران براي اطمينان از صحت اظهارات صاحب اتوبوس، علاوه بر بررسي اسناد و مدارك مربوط به اجاره خودرو، شاكي را با اين مرد روبه‌رو كردند و زن جوان گفت فردي كه به وي حمله‌ور شده اين شخص نيست. كارآگاهان در گام بعدي به بررسي سوابق متهم فراري پرداختند و متوجه شدند «محمود» از مجرمان سابقه‌دار است كه بيش از 36 مرتبه زنداني شده است.

بررسي سوابق متهم نشان داد محمود از سال 56 تاكنون بارها به اتهام ارتكاب جرايم مختلف سرقت، رابطه نامشروع، تهديد با سلاح سرد، قدرت‌نمايي، شرب خمر، ايراد ضرب و جرح عمدي، قتل عمد در حين رانندگي، صدور چك بلامحل، ايجاد مزاحمت و... دستگير و روانه زندان شده است. پس از به دست آمدن هويت و سوابق متعدد متهم، تصاوير به دست آمده از وي در برابر زن جوان قرار گرفت و او اين فرد را به عنوان راننده بنز شناسايي كرد.

كارآگاهان در ادامه با بهره‌گيري از بانك اطلاعاتي مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسايي آخرين مخفيگاه متهم در استان قزوين شدند و با اخذ نيابت قضايي به آنجا رفتند و پس از چندين روز مراقبت‌هاي پليسي نامحسوس، محمود را هنگام ورود به خانه‌اش دستگير و به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران منتقل كردند.

سرهنگ مهرداد يگانه، رييس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران، با تاييد اين خبر گفت:‌«‌در حال حاضر تحقيقات براي افشاي ديگر جرايم ارتكابي متهم در جريان است و او با صدور قرار قانوني در اختيار كارآگاهان قرار دارد، به همين سبب از شهروندان و شكاتي كه به اين شيوه و شگرد مورد سرقت اموال به‌ويژه طلا و جواهرات يا تهديد، ضرب و جرح و... قرار گرفته‌اند دعوت مي‌شود براي شناسايي متهم و طرح شكايات خود به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.»
    

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید