مسیر سبز
مسیر سبز

فرهاد مجیدی: کنار کشیدم که جنایت نکنم فرهاد مجیدی در

فرهاد مجیدی: کنار کشیدم که جنایت نکنم 
 فرهاد مجیدی در

فرهاد مجیدی: کنار کشیدم که جنایت نکنم
فرهاد مجیدی در گفت و گویی با خبرورزشی از دلایل کنار رفتن از تیم ملی می گوید.

استعفای فرهاد مجیدی از تیم‌ملی، فوتبال ایران را تحت تأثیر خود قرار داد. بهترین گلزن استقلال و نفر دوم جدول گلزنان لیگ‌برتر این فصل از کروش، تیم‌ملی و مردم عذرخواهی کرد تا فضا برای تنفس جوانان باز شود.

*ماجرای این نامه چه بود؟
بازی کردن در تیم‌ملی برای هر بازیکنی افتخار است. کدام بازیکن است که دوست نداشته باشد در تیم‌ملی بازی کند. من هم همین‌طورم اما دلایلی باعث شد عذرخواهی کنم.

چه دلایلی؟
برنامه 90 را دیدید؟ آن بازیکن جوان تیم نفت (ایمان موسوی) را دیدی که چطور درباره آینده‌اش صحبت می‌کرد؟ دیدی که چطور درباره آرزوهایش برای بازی در تیم‌ملی حرف می‌زد؟ من وقتی او حرف می‌زد به یاد 10سال پیش خودم افتادم، به یاد آن سال‌هایی که بهترین بودم اما مرا ندیدند، به یاد وقتی که اجازه نفس کشیدن به من ندادند.

مثل اینکه خیلی دلتان پر است.
چرا نباشد؟ من بهترین بازیکن لیگ امارات شدم اما مرا در فهرست 25 نفره تیم‌ملی هم قرار ندادند؛ آن موقع که تمام وجودم انگیزه بود.

یعنی الان برای تیم‌ملی انگیزه ندارید؟
چرا ندارم. بازی در تیم‌ملی همیشه افتخار است اما چرا من باید جنایتی که آن سال در حق من شد را دوباره تکرار کنم؟ آن سال‌هایی که من جوان بودم و عالی بازی می‌کردم مرا ندیدند تا در حقم ظلم کنند. چرا من باید این ظلم را در حق جوان‌ترها بکنم؟ چرا باید کاری کنم که سال‌ها بعد کسی بگوید من استعداد بزرگی بودم اما سوختم؟ به میلاد و مهاجمان جوان و همین مهاجم نفت کی باید بازی برسد؟

شرایط گذشته باعث شده کینه بازیکنی را به دل بگیری؟
نه. منظورم سیستم است که باید به جوانان اجازه تنفس بدهد. معنای این حرف این نیست که از بازیکنی کینه به دل داشته باشم. من می‌خواهم اتفاقی که در زمان جوانی من افتاد تکرار نشود تا سرمربی تیم‌ملی با نسل جوان به جام‌جهانی برود.

منبع: خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید