هر روز!
هر روز!

فروشنده در سه روز میلیاردی شد : فروش فیلم فروشنده

فروشنده در سه روز میلیاردی شد 
 : فروش فیلم فروشنده

فروشنده در سه روز میلیاردی شد
: فروش فیلم فروشنده از مرز یک میلیارد توملن گذشت و به نطر می رسد رکورد جدیدی در سینمای ایران باقی گذارد. در بنیتا بخوانید.
: فروشنده در سه روز میلیاردی شد
به گزارش : چند روزی است که فروشنده ، جدیدترین ساخته اصغر فرهادی در حال اکران است. این فیلم که در جشنواره کن خوش درخشید، در گیشه ها هم خوب می فروشد و هم اکنون از مرز یک میلیارد گذشته است. با بنیتا همراه باشید.

فروشنده در دو روز اول اکرانش، ۶۱۰ میلیون تومان فروخت. این فیلم روز چهارشنبه در نخستین روز اکرانش ۲۵۰ میلیون تومان فروش رفت و در روز پنج شنبه ۳۶۰ میلیون و با این روند به نظر می رسد رکورد سابقه ای در سینمای ایران به ثبت برسد. هم اکنون نیز بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان فروخته است. البته نمایش این اثر در ۲۰ سالن سینما در تهران و ۱۵سالن شهرستان ها آغاز شده و قرار است در روزهای آینده تعداد سالن ها بیشتر شود. با این حال اکران این اثر سیل استقبال مخاطبان سینما را چنان به سوی خود کشانده که فروش دیگر فیلم ها در مقایسه با رشد فروش شان در هفته های گذشته، تا بیش از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است. به نظر می رسد که فروشنده با آغاز طوفانی اش، قصد شکستن رکورد فروش را دارد.
فروشنده که به آن لقب «قیصر ۹۵» را نیز داده اند،، به دلیل انتخاب یک موضوع ملتهب اجتماعی و اجرای پخته آن، با طیف های مختلف جامعه ارتباط برقرار کرده است. این لقب البته به خاطر احتمال فروش بالای فروشنده نیز هست که ممکن است رکورد فروش قیصر، ساخته ی مسعود کیمیایی را بشکند. قیصر پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است.

فروشنده با بازی «شهاب حسینی» و «ترانه علیدوستی»، جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی، برنده ی جایزه ی اسکار ۲۰۱۲ است. فروشنده در جشنواره ی کن حاضر بود و دو جایزه بهترین بازیگری مرد را برای شهاب حسینی و بهترین فیلم نامه را برای اصغر فرهادی به ارمغان آورد.


در خلاصه ی فیلم آمده است: « فروشنده به زندگى زن و شوهرى می پردازد که در حال بازى در نمایش «مرگ فروشنده» نوشته آرتور میلر هستند.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید