هر روز!
هر روز!

فریب چیپس میگو را نخورید!! : فریب چیپس میگو را

فریب چیپس میگو را نخورید!! : فریب چیپس میگو را

فریب چیپس میگو را نخورید!!
: فریب چیپس میگو را نخورید!!
در ترکیبات محصولاتی که در اغلب قنادی ها و خشکبارفروشی ها با نام "چیپس میگو" عرضه می شوند، اصلا گوشت میگو به کار نرفته و این محصولات فقط نوعی اسنک با طعم میگو هستند.
به گزارش : محصولاتی که در آجیل فروشی ها به شکل اسنک های پفکی نارنجی رنگ یا در انواعی از آجیل های هندی یا ژاپنی تحت عنوان چیپس میگو عرضه می شوند، اسنک هایی بر پایه آرد ذرت، برنج یا سیب زمینی هستند که در قالب هایی شبیه به میگوهای پیچ خورده یا اشکال دیگر ریخته و پخته می شوند و برای ایجاد تنوع، آنها را با طعم های مختلفی همچون فلفل و سیر و مانند اینها مزه دار کرده، با افزودن مواد نارنجی رنگ، شبیه به میگو می کنند. این اسنک ها سرشار از نمک و چربی هستند و چون به صورت باز و فله ای عرضه می شوند و منشأ تولیدی مشخص و نظارت شده ای ندارند، امکان استفاده از رنگ های غیرمجاز و روغن های هیدروژنه(جامد) با ترانس بالا و میزان زیاد نمک نیز در تولید آنها وجود دارد. افزون بر این، رنگ های شیمیایی غیرمجاز در چنین اسنک های بی نام و نشانی می تواند به مرور زمان باعث ایجاد اختلالات و بیماری های حاد و مزمن گوارشی در مصرف کننده شود.

چیپس میگوی اصل یا واقعی هم وجود دارد که اغلب در کشورهای عربی و یا در شهرها و استان های جنوبی کشورمان در میان وعده ها، به عنوان تنقلات از آنها بوفور استفاده می شود.
اما تفاوت چیپس میگوی اصل با اسنک های پفکی میگو در این است که چیپس میگوی اصل حاوی گوشت میگو است و شرایط نگهداری متفاوتی دارد و بر خلاف اسنک های پفکی میگو نباید آنها را در دمای محیطی نگهداری کرد زیرا خیلی زود فاسد و غیر قابل استفاده می شوند. این چیپس ها از میگوهای ریز فاقد پوست و سری تهیه می شوند که کمی داخل آب جوش پخته و سپس خشک و سرخ شده اند و به دلیل فسادپذیری بالا، تنها به مدت کوتاهی در محیط مغازه یا منزل قابلیت نگهداری دارند و برای نگهداری به مدت طولانی تر حتما باید داخل یخچال و بسته بندی مخصوص قرار داده شوند؛ در غیر این صورت بوی نامطبوع حاصل از فسادشان فضا را پر می کند. گردآوری:گروه سلامت سیمرغ seemorgh.com/health منبع:salamatnews.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید