هر روز!
هر روز!

فعالیت های تابستانه مخصوص کودکان (قسمت دوم) : فعالیت های

فعالیت های تابستانه مخصوص کودکان (قسمت دوم) 
 : فعالیت های

فعالیت های تابستانه مخصوص کودکان (قسمت دوم)
: فعالیت های تابستانه کودکان در داخل خانه باعث می شود کودکان را به راحتی سرگرم کرد.تابستان فصل خوبی برای بازی کودکان است.
: فعالیت های تابستانه مخصوص کودکان (قسمت دوم)
  
به گزارش : فعالیت های تابستانه کودکان در داخل خانه باعث می شود کودکان را به راحتی سرگرم کرد.تابستان فصل خوبی برای بازی کودکان است. موارد زیر، تعدادی از بازی های هستند که می توانید با آنها، کودک خود را در داخل خانه سرگرم نگه دارید. 
1- انجام دادن کار دستی های تابستانه:
کودک خود را تشویق به درست کردن کاردستی کنید. به او ایده هایی درباره انجام کاردستی های تابستانه بدهید و همچنین لوازمی از قبیل کاغذ، مداد شمعی، ماژیک، چسب، مداد رنگی و ...  در اختیار او قرار دهید. 
2- بازی کردن با اسباب بازی:
اسباب هایی برای کودک خود بخرید که بتواند در محدوده اتاق خودش با آن ها بازی کند؛ بهتر است این اسباب بازی ها به گونه ای باشند که خلاقیت کودکتان را افزایش دهند.

3- آشپزی:
همراه با کودک خود آشپزی کنید؛ از او بخواهید که به شما در انجام کارهای آشپزخانه | دکوراسیونو آشپزی کمک کند. می توانید از او بخواهید که مواد مختلف را برای غذا، با یکدیگر مخلوط کند و یا اگر می تواند چاقو به دست بگیرد، در خرد کردن سبزیجات به شما کمک کند. 
4- بازی های 2 و یا چند نفره:
بازی هایی از جمله منچ، مار و پله، شطرنج، خط نقطه و ...برای کودک شما مفید هستند و کودک شما را در خانه سرگرم می کنند. همراه با اعضای خانواده خود، این بازی ها را با فرزندتان انجام دهید. البته باید حواستان باشد که کودک شما در حین انجام این بازی ها، با افراد خانواده دعوا نکند! 
5- کتاب خواندن:
کتاب های جذاب و یا آن هایی که موضوعاتشان مورد علاقه کودکتان است را برایشان بخرید. بهتر است در ابتدا، برای کودک خود کتاب های تصویری بخرید تا هم بیشتر جذب آن ها شود و هم سریع تر به کتاب خواندن علاقه مند شود.

6- گوش دادن به کتاب های صوتی:
اگر کودکتان به خواندن کتاب علاقه ندارد، برای او کتاب های صوتی بخرید تا مجبور نباشد که آن ها را بخواند و تنها کافی است که به آن ها گوش دهد. توجه داشته باشید که موضوعات این کتاب های صوتی، برای کودکتان جذاب باشد؛ چرا که در غیر این صورت، با اشتیاق و علاقه به آن ها گوش نخواهد داد. 
7- ثبت کردن تصویری خاطرات:
از کودک خود بخواهید تصویر و یا توضیح مطالب جدیدی را که در طول تابستان یاد می گیرد، نگه دارد. این کار باعث می شود که علاوه بر سرگرم شدن در طول روزهای تابستان، در مدرسه به راحتی به سوال معلم خود درباره اینکه "چگونه تابستان خود را گذرانده اید" پاسخ دهد.
8- دعوت کردن از دوستان:
به کودک خود اجازه دهید تا دوست و یا دوستانش را به خانه دعوت کند؛ این کار باعث می شود فاقد اینکه خودتان تمام روز با کودکتان بازی کنید، سرگرم شود؛ کودکان به راحتی می توانند خود را سرگرم کنند.

9- کمک کردن در کارهای خانه:
از کودک خود بخواهید که در کارهای خانه به شما کمک کند؛ با این کار، کودک شما نه تنها اهمیت کار کردن را یاد می گیرد، بلکه او را سرگرم نیز می کند.
10- پیکنیک در خانه:
در خانه خود، روی زمین بشینید و شرایط پیکنیک را برای کودک خود به وجود بیاورید؛ چای بنوشید، غذا و میوه میل کنید و با کودکتان گفتگو کنید. این کار باعث می شود که تغییری برای کودک شما ایجاد شود و سرگرم شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید