هر روز!
هر روز!

فعالیت های جالب بدن در خواب : فعالیت های جالب

فعالیت های جالب بدن در خواب : فعالیت های جالب

فعالیت های جالب بدن در خواب
: فعالیت های جالب بدن در خواب
قبل از به خواب رفتن، دمای مرکزی بدن شروع به کاهش می کند. درجه حرارت بدن حدود ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد به پایین ترین حد خود می رسد. بنابراین بهتر است در صورت نیاز، قبل از خواب دمای اتاق را کمی افزایش دهید.
در طول شب از طریق تعریق و تنفس، آب بدن کاهش می یابد. این اتفاق در طول روز نیز رخ می دهد، اما به دلیل اینکه در روز نوشیدنی و مواد خوراکی مصرف می کنیم وزن بدن کاهش نمی یابد. خواب می تواند حتی جای برخی ورزش ها و رژیم های غذایی را تا حدودی بگیرد. حداقل هفت تا هشت ساعت خواب شبانه منجر به آب شدن چربی های شکم می شود.
دیسک های ستون فقرات که به عنوان ضربه گیر بین استخوان ها قرار دارند، آب مصرف کرده و بزرگ تر می شوند، زیرا وزن بدن نمی تواند بر آن ها فشار وارد کند، مثلا هنگام ایستادن.
اگر از تشک سفت استفاده می کنید، به پهلو و مانند یک جنین بخوابید .
این کار باعث می شود فشار بر روی دیسک های ستون فقرات کاهش یافته و بلند قدتر شوید.
در هنگام خواب، بدن دیگر نیازی به کار و فعالیت شدید ندارد. بنابراین میزان پمپاژ قلب و ارسال خون به اندام ها نیز کاهش می یابد. فشار خون نیز به همین ترتیب کاهش خواهد یافت.
به همین دلیل است که افراد مبتلا به فشار خون بالا باید حداقل هفت ساعت در طول شب بخوابند. این کار خطر بروز بیماری های قلبی در آنها را کاهش می دهد.
در طول خواب رِم (آخرین مرحله از خواب) چشم ها به طور سریع به چپ و راست حرکت می کنند. منظور از REM حرکات سریع چشمی است که از زیر پلک ها قابل رویت می باشد.
بیش از 70 درصد افراد، حرکت تند و ناگهانی سراسر بدن در شروع خواب را تجربه کرده اند که البته امری طبیعی است. برخی از کارشناسان معتقدند این فرایند ناشی از اضطراب و نامنظم بودن خواب است، اما بسیاری دیگر معتقدند اسپاسم (گرفتگی) بدن در شروع خواب، کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد.
کلاژن یک نوع پروتئین است که به پوست و عروق خونی خاصیت ارتجاعی می بخشد. در هنگام خواب که ناشتا هستیم، هورمون رشد آزاد می شود که تحریک کننده تولید کلاژن است.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید