هر روز!
هر روز!

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی : فواید توت

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی : فواید توت

فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی
: فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی
 
توت فرنگی همانگونه که بسیار خوش طعم هست ، بسیار خاصیت دارد ، شما در ادامه می توانید با فواید توت فرنگی مخصوص مقابله با افسردگی ما را دنبال نمایید. 
 
به گزارش : این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، فشارخون را پایین می آورد و به شما برای محافظت در برابر سرطان کمک می نماید. این میوه جزو 20 میوه پر از آنتی اکسیدان بوده و منبعی خوب برای فراهم سازی پتاسیم و کلسیم می باشد.
 
فقط 8 عدد توت فرنگی، ویتامین C ای بیشتر از 1 پرتقال دارند. در ادامه به بررسی خواص و فواید این میوه خوشمزه و پرطرفدار میپردازیم.

مصرف انواع میوه ها و سبزیجات، از جمله توت فرنگی فوایدی بی پایان در پی دارد. با خوردن غذایی های گیاهی، خطر مریضی های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد. همین طور مصرف مقادیر بالای میوه و سبزیجات برای سلامت پوست و مو، افزایش انرژی و کاهش وزن خوب می باشد.
مریضی قلبی و توت فرنگی – مصرف منظم آنتوسیانین نوعی فلانوئید که در خانواده توت ها موجود هست، خطر حمله قلبی را تا 32 درصد در زنان جوان و میانسال کاهش میدهد. همین طور کوئرستین، نوعی دیگری فلانوئید که در توت فرنگی موجود هست، یک ضدالتهاب طبیعی بوده و تصلب شریان را کاهش داده و در تحقیقاتی که برروی حیوان ها انجام شد، آسیب ناشی از کلسترول بد خون «LDL» را کاهش داد. 
 
همین طور ممکن هست کوئرستین خواص ضدسرطانی نیز داشته باشد، با اینحال تحقیق بیشتری در اینباره لازم می باشد. نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب خوب هست، بلکه تحقیقات نشان داده هست که توت فرنگی باعث کاهش نوعی آمینواسید که به لایه داخلی رگ ها آسیب میرساند، می شود.
 
 آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی و همین طور پتاسیم بالای درون توت فرنگی باعث کاهش خطر لخته های خون خطرناک در مغز که باعث سکته مغزی می شوند، کمک می نمایند.
 
همانطور که در بالا گفته شد، توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان هایی بوده که در برابر رادیکال های آزاد عمل کرده، رشد سلول های سرطانی را مهار کرده و باعث کاهش التهاب بدن میشود.

بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا میباشند، پیشنهاد میشود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.
 
مصرف غذایی هاییکه پر از فیبر و آب میباشند به کاهش یبوست و اجابت مزاج راحت کمک می نمایند.
 
توت فرنگی قندی پایین و میزان فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ تعادل قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از غذایی های مناسب برای افراد دیابتی می باشد. تحقیقات نشان میدهد که خوردن 37 توت فرنگی در روز میتواند بطرز چشم گیری عوارض دیابت همچون نارسایی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.
بارداری و توت فرنگی
دریافت میزان کافی اسید فولیک برای زنان باردار لازم می باشد و توت فرنگی حاوی مقادیر مناسبی فولیک اسید هست.
 
افسردگی و توت فرنگی
فولیک اسید موجود در توت فرنگی برای افسردگی نیز میتواند خوب باشد.

حافظه کوتاه مدت و توت فرنگی 
مواد موجود در توت فرنگی نشان داده اند که میتوانند باعث بهبود حافظه کوتاه مدت شوند.
خطرات و احتیاط ها در مصرف توت فرنگی
توت فرنگی یکی از میوه هایی هست که مقادیر زیادی سم و آفت کش برروی آن بهرهگیری میشود. برای اطمینان از سالم بودن میوه ای که می خورید از انواع ارگانیک آن بهرهگیری نمایید. اگر قادر به خرید محصولات ارگانیک نیستید، مصرف توت فرنگی را ترک نکنید چراکه هنوز هم خاصیتی بسیار بیشتر از خطراتش در پی دارد.
 
به گزارش تالاب بتابلاکر ها، داروهایی میباشند که برای افراد مبتلا به مریضی های قلبی عموما تجویز شده و باعث بالا رفتن سطح پتاسیم خون میشوند. میوه ها و غذایی های حاوی پتاسیم چندان میبایست به اندازه و مناسب مصرف شوند. مصرف مقادیر بالای پتاسیم میتواند برای افرادیکه کلیه شان بخوبی عمل نمی کند، زیان آور باشد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید