بهترین زندگی
بهترین زندگی

فواید رابطه زناشویی، داروی سلامت مغز! رابطه جنسی روی سلامت

فواید رابطه زناشویی، داروی سلامت مغز!
رابطه جنسی روی سلامت شما و کارایی مغزتان اثرگذار است. اما با تاثیر این روابط بر مغز خود بیشتر آشنا شوید.

رابطه جنسی داروست
لذت فرد در رابطه‌ جنسی مرتبط با آزاد شدن دوپامین است، پیام‌رسانی عصبی که فعال نگه‌دارنده‌ مرکز پاداش در مغز است. با مصرف برخی مواد مخدر نیز در بدن دوپامین آزاد می‌شود.

درد را کاهش می‌دهد
وقتی سردرد دارید رابطه‌ی جنسی را کنار نگذارید. رابطه‌ی جنسی به نوعی تسکین کامل یا نسبی برای درد شماست. با تحریک جنسی آستانه‌ی درد فرد بالا می رود. برخی محققین این موضوع را به اکسی توسین نسبت داده‌اند، هورمونی که اصطلاحاً برای محبت است و به نوعی میان مادر و نوزاد ارتباط برقرار می‌کند. این هورمون ویژگی ضد درد دارد.

ممکن است حافظه را بهبود بخشد
با تحقیقی صورت گرفته روی جوندگان دانشمندان به این نتیجه رسیدند که آن‌هایی که رابطه‌ی جنسی دائم داشتند ( برای 14 روز متوالی و یک بار در هر روز ) نسبت به جوندگانی که تنها یک بار اجازه‌ی آمیزش داشتند نورون های بیشتری در بدنشان ایجاد شده است. البته برای نتیجه‌گیری حتمی در مورد انسان نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد.

به شما آرامش می‌دهد
رابطه‌ جنسی بیشتر استرس شما را کم می‌کند.افرادی  که رابطه‌ی جنسی مرتبی دارند در شرایط  استرس زا واکنش بهتری از خود نشان می‌دهند، مانند سخنرانی در مجامع عمومی. گفته می‌شود رابطه  با کاهش فشارخون در کم کردن میزان استرس فرد موثر است.

شما را خواب‌آلوده می‌کند
اغلب رابطه‌ جنسی باعث خواب‌آلوده شدن فرد می‌شود و این قضیه در مورد مردان بیشتر صدق می‌کند. علت این موضوع " قشر جلوی مغز " است که با انزال آرامش می‌یابد. در کنار آن در بدن سروتونین و اکسیتوسین نیز آزاد می‌شود که باعث بی‌حالی فرد می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید