هر روز!
هر روز!

فواید و عوارض مصرف دانه کتان : فواید و عوارض

فواید و عوارض مصرف دانه کتان : فواید و عوارض

فواید و عوارض مصرف دانه کتان
: فواید و عوارض مصرف دانه کتان
اگر به دنبال راهی مطمئن و خوشمزه برای بهبود دریافت مواد مغذی هستید دیگر نیازی به جستجو ندارید. دانه یا بذر کتان یک ماده غذایی با خواص معجزه آسا است. دانه ی کتان اولین بار در خاورمیانه کشت می شد اما در حال حاضر کشورهای کانادا، روسیه، فرانسه و آرژانتین، تولید کنندگان بزرگ آن هستند.
به گزارش : گول ظاهر کوچک این دانه ها را نخورید فقط سه قاشق غذاخوری دانه کتان حاوی: امگا ۳، هشت گرم فیبر، شش گرم پروتئین و ۳۱ درصد ویتامین B1 و ۳۵ درصد مواد معدنی روزانه شما است.
دانه ی کتان علاوه بر داشتن فیبر بالا که سبب بهبود سطح کلسترول و قند خون می شود دارای خواص زیاد دیگری نیز هست:
 

دانه های کتان حاوی چربی با نام (ALA) هستند که چربی های ضروری و ویتامین های B مورد نیاز بدن را برآورده می سازد. این مواد سبب کاهش خشکی پوست که منجر به ایجاد شوره می گردد، می شوند. از طرفی دانه ی کتان سبب کاهش اثر ظاهری جوش ها و اگزما می شود. ثابت شده که بذر کتان سبب کاهش خشکی چشم می شود.
آنتی اکسیدان درون بذر کتان با نام لیگناها شناخته می شود. این از جمله پلی فنل ها است که دارای اثر ضد پیری هستند و همچنین سبب تعادل سطح هورمونی و سلامتی سلولی می شوند. پلی فنل ها سبب رشد باکتری های خوب درون معده می شوند و می توانند سبب از بین رفتن مخمرها در معده شوند. علاوه بر این ها بذر کتان حاوی مواد ضد ویروسی است که به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می کند.

یکی دیگر از دلایل سودمند بذر کتان وجود فیبر ژل مانند محلول در آب است که به جذب مواد مغذی کمک می کند. چربی (ALA) همچنین کمک می کند تا مسیر دستگاه گوارش به خوبی پوشش بگیرد.
گمان ها بر این است که بذر کتان سبب کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه می شود. آنتی اکسیدان موجود در بذر کتان (لیگناها) به صورت طبیعی سطح هورمون ها را تنظیم می کند و به همین دلیل برای سلامتی زنان بسیار پر اهمیت است. تحقیقاتی وجود دارند که نشان می دهند دانه کتان به درمان سرطان های پروستات، روده بزرگ و تخمدان هم کمک می کند. 
به خاطر توانایی تنظیم سطح هورمون ها، دانه کتان و مشتقات آن اکسیر زندگی زنانی است که وارد دوران یائسگی شده اند چرا که حاوی ترکیبات استروژنی است. 

چربی (ALA) موجود در بذر کتان دارای خواص ضد التهابی است و می تواند رگ های خونی را از آسیب به دور نگه دارد. از آن جایی که هم باعث کاهش کلسترول می شود بذر کتان جلوی بسته شدن رگ های خونی را خواهد گرفت.
مطالعه ای در مجله ی تغذیه صورت گرفت و نشان داد که مصرف بذر کتان و گردو می تواند به کاهش وزن افراد چاق کمک کند. از آن جایی که دانه کتان سرشار از فیبرها و اسیدهای چرب است به شما کمک می کند تا مدت زمان طولانی تری را سیر بمانید و کالری کمتری مصرف کنید. 
استفاده از بذر کتان یک راه طبیعی برای جایگزینی غلاتی است که دارای گلوتن و اثرات التهاب زای آن هستند. بنابراین دانه کتان برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا افراد حساس به گلوتن یک جایگزین عالی است. همین طور برای افرادی که نیازمند امگا ۳ هستند و به غذاهای دریایی حساسیت دارند نیز خیلی مناسب است.
 

اضافه کردن بذر کتان به رژیم غذایی سبب افزایش عمل دفع می شود و در بعضی موارد سبب پریشانی دستگاه گوارش با نشانه هایی مانند: نفخ کردن، گاز معده و درد شکم، یبوست و اسهال می شود. توصیه می شود زنان حامله از این ماده استفاده نکنند چرا که دارای ترکیبات استروژنی است.
در ادامه به برخی از عوارض جانبی کلی مصرف زیاد بذر کتان خواهیم پرداخت:
محققان اشاره می کنند که استفاده ی بیش از حد از بذر کتان در کنار عدم مصرف مایعات سبب اختلال در مسیر روده می شود. به افرادی که خودشان دارای این عارضه هستند توصیه می شود از مصرف دانه کتان پرهیز کنند. افراد مبتلا به اسکلرودرمی نیز باید از مصرف مواد غذایی که سرشار از امگا ۳ هستند خودداری کنند.

مطالعات زیادی نشان می دهد افرادی وجود دارند که پس از مصرف این ماده دچار واکنش های آلرژیک می شوند. در موارد نادر حتی ممکن است جان افراد در خطر قرار گیرد شرایطی مثل: انسداد مجاری تنفسی و افزایش ناگهانی فشار خون. سایر واکنش ها شامل: حالت تهوع، استفراغ و درد شکمی است. 
دانه ی کتان حاوی ترکیبات استروژنی است و زنانی که به صورت روزانه آن را مصرف می کنند شاهد تغییر در عادات ماهانه خود هستند. پزشکان توصیه می کنند که زنانی که دارای عارضه هایی هورمونی مثل: اندومتریوز، سندرم تخمدان پلی کیستیک، فیبروئید رحم و سرطان سینه، تخمدان یا رحم هستند از مصرف دانه کتان خودداری کنند. 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید