مسیر سبز
مسیر سبز

فیفا محرومیت کی‌روش را نبخشید ایسنا: فیفا با درخواست ایران

فیفا محرومیت کی‌روش را نبخشید
ایسنا: فیفا با درخواست ایران برای بخشش یک جلسه‌ای محرومیت کارلوس کی‌روش موافقت نکرد.

سیدهادی آیت‌اللهی، نایب‌رییس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که لغو محرومیت کی‌روش برای بازی با قطر به کجا رسید، گفت: به هیچ‌ نتیجه‌ای نرسیدیم. البته تا الان هیچ مورد مشابهی پیدا نکردیم و سابقه نداشته فیفا نیمی از محرومیت شخصی را ببخشد. کی‌روش خودش هم به فیفا درخواستی داده بود اما فیفا اقدامی نکرده است.

نایب‌رییس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی جوانان نیز اظهار کرد: اتفاقا یکشنبه نشستی در این باره برگزار شد. فدراسیون از AFC درخواست کرده تا مسابقات مقدماتی جوانان آسیا در گروه ایران را مدتی به تعویق بیاندازد تا این بازی‌ها مدتی بعد از جام جهانی نوجوانان باشد اما AFC هنوز با درخواست ما موافقت نکرده است. در حال حاضر طبق برنامه AFC مسابقات مقدماتی قرار است اول تا پانزدهم اکتبر برگزار شود که این تاریخ پیش از جام جهانی نوجوانان خواهد بود.

وی افزود: روشن شدن تکلیف این موضوع در برنامه‌ریزی‌های تاثیر زیادی دارد چون تعداد قابل توجهی از بازیکنان تیم نوجوانان فعلی بعد از جام جهانی می‌توانند در تیم ملی جوانان حضور داشته باشند.

نایب‌رییس فدراسیون در واکنش به اینکه بنابراین در نظر دارید سرمربیگری تیم جوانان را پس از جام جهانی نوجوانان به علی دوستی‌مهر بسپارید، تصریح کرد: یکی از بحث‌های ما همین است. در تلاش هستیم و امیدواریم AFC با درخواست ایران موافقت کند. ایجاد چنین شرایطی می‌تواند خیلی به تشکیل یک تیم جوانان قدرتمند کمک کند. کفاشیان امروز (دوشنبه) نیز دوباره با مسوولان AFC صحبت خواهد کرد.

وی درباره تکلیف تشکیل تیم امید نیز اظهار کرد: تکلیف این تیم را هم همزمان با تیم جوانان روشن می‌کنیم. بازیکنانی که اکنون در تیم ملی زیر 22 سال با هدایت علیرضا منصوریان کار می‌کنند یک سال تفاوت سنی دارند. سرمربی این تیم را هم هرچه زودتر انتخاب می‌کنیم تا به طور جدی تشکیل شود.

آیت‌اللهی با بیان اینکه ایجنت‌ها یا کارگزاران داخلی پس از اخذ مجوز از فدراسیون می‌توانند پیش از فصل جدید لیگ برتر شروع به کار کنند، اظهار کرد: آیین‌نامه فعالیت کارگزاران داخلی که به تصویب هیات رییسه فدراسیون رسید از امسال اجرایی می‌شود. در اطلاعیه‌ای که فدراسیون داده داوطلبان از 28 اسفند تا اواخر فروردین فرصت ثبت‌نام دارند که شرایط لازم برای آنها در سایت فدراسیون اعلام شده است.

وی افزود: بنابر استعلامی که گرفتیم، فیفا هم با اجرای این طرح در ایران موافقت کرد. البته تعداد کارگزاران بین‌المللی ایران 38 نفر است که از خیلی کشورها پایین‌تر است؛ در عین کارگزاران داخلی حق ترانسفر بازیکن به خارج کشور و یا وارد کردن بازیکن را ندارند. فدراسیون به جهت سامان دادن به وضعیت ایجنت‌های داخلی و اینکه فعالیت‌شان از کانال قانون و با یک نظارت منطقی و شفاف صورت گیرد اقدام به اجرای این طرح کرده است.

نایب‌رییس اول فدراسیون فوتبال درباره قطعی شدن بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال مقابل عراق در روز ششم خردادماه اظهار کرد: هنوز مطلب خاصی در این باره از نبی دبیرکل فدراسیون نشنیدم و فقط می‌دانم ظاهرا قرار است دو بازی تدارکاتی پیش از بازی‌های حساس خردادماه داشته باشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید