مسیر سبز
مسیر سبز

فیلم هایی که در ماه گذشته از دست دادید در

فیلم هایی که در ماه گذشته از دست دادید 
 در

فیلم هایی که در ماه گذشته از دست دادید
در ماه سپتامبر فیلم‌های بسیار خوبی اکران شدند که مورد تحسین بسیاری از منتقدان و علاقه مندان سینما قرار گرفتند. ماه اکتبر هم با اکران فیلم جدید «جورج کلونی»، عید مارس شروع شد و در ادامه فیلم‌های «پدرو آلمودوار» و «جوئل شوماخر» اکران شد.

در این مطلب مروری بر فیلم‌های موفق ماه قبل خواهیم داشت.


فیلم‌های مهم ماه اکتبر۲۰۱۱

عید مارس (Ides of march)
اکران: ۹ اکتبر

بازیگران: رایان گاسلینگ- جورج کلونی-فیلیپ سیمور هافمن- پل جیامتی

کارگردان: جورج کلونی (شب به خیر و موفق باشید-اعترافات یک ذهن خطرناک)

تریلر عید مارس با نگاهی چالشی و انتقادی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به موضوع قدرت طلبی انسان‌ها می‌پردازد. «جورج کلونی» نقش «مایک موریس»، کاندیدای ریاست جمهوری دموکراتی را بازی می‌کند که برای بدست آوردن رای در اوهایو وارد رقابت سختی شده است و «رایان گاسلینگ» نقش «استفان میر»، مشاور رسانه ایی ایده آل گرای او را بر عهده دارد.

وقتی موریس مطلع می‌شود که مشاورش رازی دارد که ممکن است در رقابت برای او مشکل ایجاد کند مجبور می‌شود بین یک مهره با ارزش و عطش پیروزی در انتخابات یکی را انتخاب کند. جورج کلونی و «گرنت هسلوف» فیلمنانه عید مارس را به براساس نمایش فاراگوت شمالی «بیو ویلیمون» نوشته‌اند. کلونی اعتقاد دارد که عید مارس یک فیلم سیاسی نیست: «فیلم داستان مردی است که می‌خواهد برنده شود به قیمت زیر پا گذاشتن همه چیز. این یک موضوع جهانی است که می‌تواند در محیط‌ها و فعالیت‌های مختلف اتفاق بیافتد. فقط کار در حوزه سیاست لذت و سرگرمی بیشتری دارد»بی‌بند و بار (Footloose)
اکران: ۱۴ اکتبر

بازیگران: کنی ورمالد، دنیس کوئید، اندی مک داول

کارگردان: کریگ بریور (hustle and flow)

این روز‌ها هالیوود علاقه‌ی زیادی به بازسازی فیلم‌های دهه ۸۰ نشان داده است و در حال حاضر حداقل ۳۰ پروژه‌ی بازسازی فیلم‌های این دهه در مراحل مختلف تولید هستند. بی‌بند و بار یکی از آن هاست. نسخه اصلی فیلم موزیکال «بی‌بند و بار» را در سال ۱۹۸۴ «هربرت راس» ساخته و داستان جوانی است که از شیکاگو به شهری کوچک می‌آید که در آنجا موسیقی راک و رقصیدن ممنوع است و اتفاقاتی که برای او در این شهر سنتی می‌افتد، داستان فیلم را پیش می‌برد. در نسخه اصلی «کوین باکن» نقش جوان اصلی فیلم را بازی می‌کرد که در نسخه جدید «کنی ورمالد» جایگزینش شده است.


تخطی (trespass)
اکران:: ۱۴ اکتبر

بازیگران: نیکلاس کیج – نیکول کیدمن

کارگردان: جوئل شوماخر (سقوط- باجه تلفن)

اگر در دهه ۸۰ به سر می‌بردیم، ایده بازی «نیکولاس کیج» و «نیکول کیدمن» در فیلمی از «جوئل شوماخر» کاملا نوید بخش و امیدوار کننده بود. اما گذشت زمان و افول این دو ستاره و آقای کارگردان شاید از اهمیت این فیلم بکاهد. فیلم داستان زن و شوهری است که خیانت و فریبکاری زندگیشان را آشفته کرده است و در این میان، آن‌ها را برای باج خواهی گروگان می‌گیرند و اوضاع آشفته‌تر می‌گردد.


چیز (The thing)اکران: ۱۴ اکتبر

بازیگران: مری الیزابت وینستد، جول ادگرتون

کارگردان: Matthijs van Heijningen

این نیز یکی دیگر از پروژه‌های بازسازی فیلم‌های دهه ۸۰ است. بعد از بازسازی دو فیلم مه و حمله به ناحیه ۱۳ «جان کارپتنر» در سالهای اخیر، فیلم تحسین شده‌ی «چیز» نیز بازسازی شده است. «چیز» که کارپنتر آن را در سال ۱۹۸۲ ساخت، در حقیقت بازسازی فیلمی کلاسیک به نام «چیزی از دنیای دیگر» است که هاوارد هاکس آن را تهیه کرده است. «چیز» فیلمی علمی- تخیلی است و داستان مبارزه اعضای یک ایستگاه فضایی با موجودات فضایی بیگانه را نقل می‌کند.


پوستی که در آن زندگی می‌کنم (The Skin I Live In)

پوستر:اکران: ۱۴ اکتبر

بازیگران: آنتونی بندراس، النا آنایا

کارگردان: پدرو آلمودوار (بازگشت- آغوش‌های گسسته)

در فیلم جدید پدرو آلمودوار، «آنتونیو باندراس» نقش جراح پلاستیک خبره ایی را بازی می‌کند که بعد از مرگ همسرش که در یک واقعه آتش‌سوزی در یک ماشین از بین رفته، تصمیم می‌گیرد یک نوع پوست مصنوعی اختراع کند که در برابر هر نوع آسیبی مقاوم است. در این بین او تصمیم می‌گیرد از مردی که به دخترش تجاوز کرده است انتقام بگیرد و این پسر را به گروگان می‌گیرد. آلمودوار فیلمش را اینگونه توصیف می‌کند: «داستان ترسناکی که در آن خبری از جیغ و ترساندن‌های ناگهانی نیست» فیلم بعد از نمایش در جشنواره کن، تا به حال در برخی کشورهای اروپایی اکران شده و با استقبال منتقدین و مردم روبرو شده است.مارتا مارسی می‌ مارلین (Martha Marcy May Marlene)


اکران: ۲۱ اکتبر

بازیگران: الیزابت اولسن، سارا پالسن، جان هاکز

کارگردان:شان دورکین

دلیل اصلی‌ای که این فیلم در لیست فیلم‌های مهم ماه قرار گرفته است، درخشش در جشنواره ساندنس امسال است. جایزه کارگردانی (داستانی) این جشنواره به «شان دورکین» رسید و همچنین این فیلم برای جایزه بزرگ هیئت داوران (داستانی) نیز نامزد شد و بازی «الیزابت اولسن» نیز بسیار مورد تحسین قرار گرفت. فیلم داستان زنی است که دچار پارانویا است و خانواده‌ی خود را ترک می‌کند و در این بین مردی سعی می‌کند از او سوء استفاده کند.به موقع (In Time)
اکران: ۲۸ اکتبر

بازیگران: جاستین تیمبرلیک، آماندا سیفرید، سیلیان مورفی

کارگردان: اندرو نیکول (سیمون، ارباب جنگ، Gattaca)

این فیلم خلاصه داستان جذابی دارد. در

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید