هر روز!
هر روز!

قابلیت جدید اندروید 5.1 قابلیت جدید اندروید 5.1 برای کاهش

قابلیت جدید اندروید 5.1 قابلیت جدید اندروید 5.1 برای کاهش

قابلیت جدید اندروید 5.1
قابلیت جدید اندروید 5.1 برای کاهش خطر سرقت گوشی‌ های هوشمند
قابلیت جدید اندروید 5.1 : قابلیت جدید اندروید 5.1
: قابلیت جدید اندروید 5.1
به گزارش : قابلیت جدید اندروید 5.1 برای کاهش خطر سرقت گوشی‌ های هوشمند
اختصاصی: 
به‌تازگی شرکت گوگل اولین به‌روزرسانی عمده برای اندروید Lollipop (آب‌نبات‌چوبی) را منتشر کرده است. بارزترین ویژگی این به‌روزرسانی قابلیت امنیتی جدیدی برای کاهش خطر سرقت گوشی ‌های هوشمند مجهز به این سیستم ‌عامل محبوب است. درزمانی که حالت ضد سرقت گوشی هوشمند فعال باشد، گشوده شدن قفل آن صرفاً با ورود نام کاربری و کلمه‌ی عبور حساب گوگل دارنده‌ی گوشی امکان‌پذیر است و حتی با برگرداندن تنظیمات گوشی به حالت پیش‌فرض کارخانه نیز این قابلیت فعال می‌ماند. به کمک این قابلیت جدید اندروید 5.1 در صورت سرقت گوشی هوشمند شما، سارق به‌هیچ‌عنوان امکان باز کردن قفل و دسترسی به محتویات آن را نخواهد داشت و گوشی عملاً بی‌استفاده و بی‌ارزش خواهد شد.

 پیش‌ازاین شرکت اپل نیز در سیستم‌عامل iOS 7 از قابلیتی با عملکرد مشابه به نام Activation Lock (فعال‌سازی قفل) استفاده کرده بود که این ویژگی میزان سرقت گوشی ‌های هوشمند این شرکت را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده است. با ارائه‌ی این قابلیت جدید اندروید انتظار می‌رود که میزان سرقت گوشی ‌های هوشمند مجهز به اندروید Lollipop مانند Nexus 6 نیز به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند.
با نصب به‌روزرسانی اندروید 5.1 چندین ویژگی دیگر نیز به گوشی اضافه خواهد شد ازجمله قابلیت پشتیبانی از چند سیم‌کارت، افزایش کیفیت مکالمات صوتی و چند ترفند جدید برای افزایش امنیت. ویژگی پشتیبانی از چند سیم‌کارت به‌طور خاص برای شرایطی طراحی‌شده است که به دلایلی ازجمله مشکلات اقتصادی، یک گوشی توسط همه اعضای خانواده به‌صورت مشترک استفاده می‌شود. در این به‌روزرسانی قابلیت پیوستن به شبکه‌های بی‌سیم و استفاده از دستگاه‌های مجهز به بلوتوث که در این شبکه‌ها به اشتراک گذاشته‌شده‌اند نیز به منوی تنظیمات سریع افزوده‌شده است.
 در به‌روزرسانی اندروید 5.1 کارایی و ثبات عملکرد سیستم‌عامل نیز بهینه‌سازی شده است. شرکت گوگل در زمان ارائه‌ی Lollipop، آن را موفق‌ترین و بی‌نقص‌ترین به‌روزرسانی اندروید معرفی کرده بود ولی بااین‌وجود هنوز هم چندین مشکل در آن دیده می‌شد. انتشار به‌روزرسانی اندروید 5.1 به‌نوعی اقرار به این مشکلات و تلاش برای رفع آن‌ها محسوب می‌شود.
علیرغم اینکه تغییرات انجام‌شده، این به‌روزرسانی بسیار کاربردی و مفید به نظر می‌رسد ولی با استقبال زیادی مواجه نخواهد شد چراکه هنوز تعداد زیادی از کاربران گوشی‌های مجهز به اندروید، به‌روزرسانی اندروید Lollipop را دریافت نکرده‌اند و بالطبع قادر به نصب به‌روزرسانی اندروید 5.1 و استفاده از امکانات آن نیستند. علاوه بر این هنوز مشخص نیست که آیا این به‌روزرسانی بزرگ‌ترین مشکل اندروید Lollipop یعنی نحوه عملکرد گوشی در حالت بی‌صدا را برطرف خواهد کرد یا نه!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید