هر روز!
هر روز!

قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان : قضاوت ناعادلانه در دعوای

قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان 
 : قضاوت ناعادلانه در دعوای

قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان
: قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان , روانشناسان می گویند وظیفه ی پدر و مادر است که قضاوتی عادلانه بین آن دو داشته باشند و جانب حق را بگیرند.
به گزارش : قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان , متاسفانه در بیشتر خانواده ها، وقتی دو بچه با هم دعوا می کنند، بیشتر طرف فرزند کوچکتر را می گیرند و چون دیگری صرفا فرزند بزرگتر است او را گناهکار خطاب میکنند.
دکتر مهشید رابطیان  گفت: «اغلب والدینی که بیش از یک فرزند دارند معمولا از این مساله گله می کنند که کودکانشان با هم دعوا و مشاجره می کنند. اما اختلاف و کشمکش بین خواهران و برادران کاملا امری طبیعی است و تعامل فرزندان با هم به آنها کمک می کند که روابط اجتماعی را یاد بگیرند و اختلاف خود با دیگران را حل و فصل کنند.»
وی در ادامه افزود: «والدین باید توجه داشته باشند که درصورت بروز اختلاف بین کودک، با خواهر یا برادرهایش اگر دعوای آنها عادی است و کودک آسیبی نمی بیند، دخالت نکرده و آن را نادیده بگیرند تا کودکان با هم به توافق برسند. اما اگر احتمال آسیب رسیدن به کودکان وجود دارد، آنها را از هم جدا کنند و هر کدام را به اتاق یا محل جداگانه ای بفرستند. سپس از کودکان بخواهند که آرام شوند و بعد از اینکه آرام شدند، از آنها بخواهند که درخصوص عاملی که باعث دعوایشان شده، توضیحات لازم را بدهند.»
قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان - : قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان
: قضاوت ناعادلانه در دعوای کودکان
این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان همچنین تاکید که تاکید کرد والدین باید از هر یک از بچه ها دلیل دعوا و جر و بحثشان را پرسیده و بعد از آنها جداگانه بخواهند که راه حلی برای مسئله ارائه دهند. در نهایت با همفکری والدین و بچه ها و با سبک سنگین کردن راه حل ها، بهترین راه حل را انتخاب کنند.
دکتر رابطیان با اشاره به اینکه نکته حائز اهمیت دیگری که والدین باید به آن توجه کنند این است که قضاوت ناعادلانه نداشته باشند، گفت: «والدین در دعوای کودکان قضاوت ناعادلانه داشته نباشند و سعی کنند تا جایی که امکان دارد فرزند بزرگتر را صرفا به این دلیل که بزرگ تر است، گناهکار و مسئول دعوا ندانند و از او دائما نخواهند که کوتاه بیاید.
سلامانه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید