مسیر سبز
مسیر سبز

قطب‌هاي جديد گردشگري جهان فكر مي‌كنيد

قطب‌هاي جديد گردشگري جهان 
 
 
 
 
 فكر مي‌كنيد

قطب‌هاي جديد گردشگري جهان
فكر مي‌كنيد توريست‌هاي ديگر كشورهاي جهان كجا را انتخاب مي‌كنند؟ احتمالا به‌طور طبيعي فكر خواهيد كرد كه ديوار بزرگ چين، برج ايفل، خرابه‌هاي آتن و... . اين‌ها مراكزي هستند كه همه توريست‌هاي جهان آنها را براي بازديد انتخاب مي‌كنند اما دست نگه داريد؛ مي‌دانيد جاهايي در جهان  وجود دارند و حالا جزو محبوب‌ترين اماكن توريستي جهان محسوب مي‌شوند و  شايد شما هم اسم آن‌ها را شنيده باشيد و  اين فهرست را بخوانيد و اگر روزي امكانش براي شما پيش آمد از اين مناطق ديدن كنيد؛ اين مناطق را «قطب‌هاي جديد گردشگري جهان‌» مي‌نامند.
از كج‌بودن نترسيد

دروازه پايتخت، ابوظبي، امارات متحده عربي

دبي مشهور‌ترين شهر امارات متحده عربي و پربازديدترين مكان در اين كشور است اما حالا ابوظبي، پايتخت سياسي اين شيخ‌نشين با علامت بي‌نظير خود، دبي را به چالش كشيده است. برج شيشه‌اي 35‌‌طبقه‌اي موسوم به «دروازه پايتخت»، بلند‌ترين برج زاويه‌داري است كه بشر تاكنون ساخته است.  اين برج، زاويه‌اي 18 درجه‌اي با زمين دارد كه 4 برابر زاويه برج كج پيزاست و همين خصوصيت آن باعث مي‌شود كه در لابه‌لاي آسمانخراش‌هاي د‌بي به چشم بيايد. در يكي،‌دو ماه آينده هم شعبه‌اي از هتل  مشهور حيات هتل در آن افتتاح خواهد شد كه مي‌توانيد در آن اقامت كنيد.

از 10 طبقه به پايين سقوط كنيد

رولر كاستر شكارچيتا، پارك باخ، تامپا، فلوريدا، آمريكا

پارك‌هاي تفريحي در سال‌هاي اخير يكي از اصلي‌ترين مراكز توجه توريست‌ها بوده‌اند. حالا كساني كه عاشق اين نوع پارك‌ها و شهربازي‌ها هستند مي‌توانند در پارك موسوم به چيتاهانت آخر هيجان را تجربه كنند. در مركز اين پارك يك ترن هوايي وحشتناك قرار دارد كه سرعت آن از صفر ناگهان به 100 كيلومتر در ساعت مي‌رسد و شما را تا ارتفاع 40 متري بالا مي‌برد و سپس با شيبي وحشتناك تند به چند متري زمين برمي‌گرداند (تصور كنيد كه از بالاي يك ساختمان 10 طبقه به سمت زمين‌ رها شويد.) در اين پارك تفريحي مي‌توانيد از تفريح بانجي جامپينگ يا سرخوردن از يك سرسره به ارتفاع 35 متر به داخل استخر هم استفاده كنيد. مي‌گويند تمام افرادي كه وارد اين پارك مي‌شوند پس از خروج از آن مي‌گويند: «يك روز كامل براي استفاده از تمام تفريحات اين پارك كافي نيست.»
شيرجه بزن و از موزه ديدن كن

 موزه زير آب كان‌خوان، مكزيك

اين موزه تنها موزه زير آب دنيا نيست ‌اما بزرگ‌ترين موزه زير آب جهان محسوب مي‌شود. اين موزه در ماه نوامبر 2010 در فاصله 5 كيلومتري از ساحل مكزيك افتتاح شد. در اين موزه صدها مجسمه انسان به اندازه طبيعي قرار گرفته است. جيسون در‌كايرس، هنرمند مجسمه‌ساز با بتني كه در ph آب دريا شسته نشود اين مجسمه‌ها را ساخته است. در اين موزه دريايي شما در مجاورت مرجان‌ها، ماهي‌هاي كوچك و لجن‌خوارهاي كند و عجيب هستيد. فكر مي‌كنيد اين موزه بازديد‌كننده كمي دارد؟ طي 12 ماه اخير 750 هزار نفر با لباس غواصي به ديدن اين موزه رفته‌اند يعني روزي بيش از 2 هزار نفر، پس مطمئن شويد كه براي بازديد از اين موزه تنها نخواهيد بود.
احساس آليس در سرزمين عجايب

سايبان متروپل، ‌سويل، اسپانيا

آلكيسيس مورنو، نويسنده شناخته شده حيطه توريسم مي‌گويد: «اگر واقعا مي‌خواهيد احساس آليس در سرزمين عجايب را درك كنيد حتما به شهر سويل برويد؛  در استراحتگاه ساحلي انكار ناسيون اين شهر احساس بودن در سرزمين عجايب را خواهيد داشت.» اين ساختمان پيچ‌در‌پيچ كه سقفش شبيه كندوي زنبور عسل است را يكي از عجايب معماري مي‌دانند. اين بناي شيري‌رنگ شايد شبيه يك ماهي غول‌آسا باشد يا شايد شبيه يك قارچ محلي‌ (مردم محلي آن را به خاطر شكلش قارچ غول‌آ‌سا انكارناسيون مي‌نامند) در داخل اين ساختمان عجيب يك موزه عجيب در انتظار شماست؛ موزه باستان‌شناسي كه بسياري از يافته‌هاي جالب باستان‌شناسي جهان در آن نگهداري مي‌شود. يك رستوران و يك كافي‌شاپ‌ بسيار زيبا هم در اين محل در انتظار شماست. در ضمن چند مغازه عجيب هم در اين محل وجود دارد.
از پاركينگ‌ ديدن كنيد

پاركينگ لينكلن‌رود، ‌ميامي

فكر مي‌كنيد پاركينگ نمي‌تواند مكاني براي گردش و بازديد باشد؟ اگر به پاركينگ لينكلن‌رود برويد نظرتان عوض مي‌شود. در اين پاركينگ فقط يك سقف بالاي ماشين‌تان است و خبري از ديوار نيست و در واقع اين پاركينگ با تمام پاركينگ‌هايي كه تا به حال ديده‌ايد متفاوت است. اين پاركينگ چند طبقه‌اي را شركت سوئيسي هرزوگ‌ اندمرون در سال 2010 ساخته و حالا اكثريت ماشين‌هايي كه در آن پارك مي‌شود اتومبيل كساني است كه براي بازديد از اين پاركينگ به آنجا مي‌روند. در كنار اين پاركينگ يك رستوران تمام شيشه‌اي، يك كارواش فوق‌مدرن، يك سالن استراحت همراه سالن تفريح كودكان هم درنظر گرفته شده است. اين پاركينگ برنده جايزه طراحي مسابقه تي‌پلاس‌ال سال 2011 شده است.
پارك فوق‌العاده در كنار پل فوق‌العاده

پارك پل‌ بروكلين، نيويورك

پل بروكلين از مشهورترين نقاط توريستي جهان است. اين پل بسيار وسيع كه فقط روي 6 پايه وصل است و مناطق دامبورد و كابل هيل را به هم وصل مي‌كند حالا يك پارك فوق‌العاده را در كنار خود مي‌بيند. اين فضاي سبز بسيار وسيع كه پر از درختان و گياهان عجيب و غريب است شاهد انجام انواع و اقسام فعاليت‌هاي گروهي است؛ از سينماي روباز گرفته تا محل برگزاري كنسرت، ورزش‌كردن، پارك بازي كودكان، محل ماهي‌گيري و... اين پارك هر روز شاهد بازديد شمار زيادي از توريست‌هاست.
موزه‌اي از آينده در دل چين

موزه هنر نانجينگ سي‌فانگ، نانجينگ، چين

 شهر ن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید