هر روز!
هر روز!

قطر: ایران کشور شریفی است : قطر: ایران کشور شریفی

قطر: ایران کشور شریفی است : قطر: ایران کشور شریفی

قطر: ایران کشور شریفی است
: قطر: ایران کشور شریفی است
: به گزارش بولتن نیوز، سلطان بن سعدالمریخی، وزیر دولت قطر در امور خارجه در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره مصر گفت: ایران ثابت کرد که کشور شریفی است و هرگز ما را مجبور به بازگشایی یا بستن سفارتمان در اینجا و آنجا نکرده است.
به گزارش : او افزود: کشورهای محاصره کننده قطر پس از 100 روز هنوز هیچ دلیلی که ثابت کند قطر از تروریسم حمایت می‌کند، ارائه نکرده‌اند و هدف کشورهای تحریم کننده از ادعای حمایت قطر از تروریسم، تغییر نظام این کشور است.
چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از چند ماه قبل ارتباط خود را با قطر قطع کرده‌اند و خواسته‌هایی مطرح کردند که از جمله آنها قطع ارتباط با ایران و قطع کمک به گروه‌هایی است که به اعتقاد این کشورها تروریستی هستند. قطر این خواسته ها را رد کرده است. کویت از زمان این اختلاف‌ها، نقش میانجی بین دو طرف را دارد.
از سوی دیگر عربستان، امارات، بحرین و مصر روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای نوین اعلام کردند که قطر برای بهبود وجهه خود در جامعه جهانی، ادعای آمادگی خود برای گفتگو را مطرح می‌کند.
در این بیانیه آمده است: امارات، عربستان، بحرین و مصر حق دارند به تلاش برای جعل کردن حقایق پاسخ بدهند. بیانیه وزیر خارجه قطر تنها ادامه روش این کشور برای گمراه کردن افکار عمومی جهان در قبال بحران سیاسی و انکار واقعیت حمایتشان از تروریسم و مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست.
این چهار کشور عربی تاکید کردند که ادعاهای وزیر خارجه قطر مبنی بر آمادگی کشورش برای گفتگو و تاکید او بر حمایت قطر از حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها صحت ندارد و در راستای تلاش برای خوب جلوه دادن چهره این کشور در جامعه جهانی و افکار عمومی صورت می‌گیرد.
 
وزیر خارجه قطر روز گذشته در بیانیه‌ای گفت که ما آمادگی خود را برای گفتگو در خصوص اصول 6 گانه اعلام کرده‌ایم و عقب‌گرد کشورهای محاصره کننده در این زمینه، غافلگیرمان کرد.
او اظهار داشت: ما به دنبال بررسی اختلاف‌ها و رسیدن به راه حلی که موافقت همه طرف‌ها را تضمین کند، هستیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید