هر روز!
هر روز!

قطر بیانیه چهار کشور عربی را محکوم کرد : به

قطر بیانیه چهار کشور عربی را محکوم کرد
: به گزارش بولتن نیوز، وزارت خارجه قطر، بیانیه چهار کشور عربی را محکوم و تاکید کرد که در این بیانیه اتهاماتی بی‌دلیل به قطر وارد شده است.
به گزارش : وزارت خارجه قطر تاکید کرد که ادعای کشورهای محاصره کننده مبنی بر دخالت قطر در امور داخلی کشورها یا حمایت قطر از تروریسم، افترا است.
این وزارتخانه اعلام کرد که مواضع علنی قطر از ابتدای بحران، پایبندی به گفت‌وگو برای حل آن بوده است.
وزارت خارجه قطر افزود: مطرح کردن این سخن که قطر با خواسته‌های سیزده گانه موافقت کرده است، گزینشی برخورد کردن با اظهارات امیر کویت است.
این وزارتخانه در ادامه تاکید کرد که خواسته‌های کشورهای محاصره کننده در چارچوب گفت‌وگویی سازنده بر اساس قوانین بین‌المللی و احترام به حاکمیت کشورها، بررسی می‌شود.
چهار کشور عربستان، امارات متحده عربی، مصر و بحرین پس از نشست دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و امیر کویت اعلام کردند که قطر نباید برای عمل به شروط سیزده گانه، پیش‌شرطی مطرح کند.
این کشورها اعلام کردند که مطرح کردن پیش‌شرط از سوی قطر، بیانگر عدم جدیت این کشور برای مبارزه با تامین مالی تروریسم است.
چهار کشور مذکور همچنین با ابراز تاسف از اظهارات امیر کویت در واشنگتن مبنی بر اینکه موفقیت در میانجیگری مرهون توقف دخالت نظامی است، تاکید کردند که گزینه نظامی هرگز مطرح نبوده و نخواهد بود.
در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: بحران قطر تنها یک اختلاف مختص کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیست بلکه کشورهای دیگر عربی و اسلامی و سایر کشورهای جهان نیز از قطر انتقاد دارند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید