مسیر سبز
مسیر سبز

قمیشی با «شناسنامه من» می آید تماشا: «شناسنامه باطل

قمیشی با «شناسنامه من» می آید 
 تماشا: «شناسنامه باطل

قمیشی با «شناسنامه من» می آید
تماشا: «شناسنامه باطل شد!» این تیتری بود که حدود هشت ماه پیش بسیاری از رسانه های موسیقی کشور را به تسخیر خود درآورد. در متن خبر هم ذکر شده بود آلبوم جدید «علیرضا قمیشی» که قرار بود «شناسنامه» نام بگیرد، به دلیل انتشار آلبوم خواننده های لس آنجلسی با همین نام، با عنوانی دیگر وارد بازار موسیقی کشور خواهد شد.

مدت زمان زیادی از انتشار این خبر گذشته و آلبوم دوم این خواننده هنوز وارد بازار موسیقی کشور نشده. خود قمیشی هم که زیاد اهل صحبت و ارتباط با رسانه ها نیست. اما پیگیری های ما از تیم کاری این آلبوم نتیجه داد و توانستیم اطلاعات جدیدی از آلبوم دوم این خواننده به دست بیاوریم.آلبوم «اسیر» در زمان انتشارش جار و جنجال های فراوانی را درپی داشت. استندهای بزرگ این آلبوم و درج نام «قمیشی» با فونتی بزرگ و غیرمتعارف باعث شد حساسیت ها نسبت به آن چندبرابر شود و علیرضا قمیشی در ابتدای راه هنری اش، با واکنش های مختلفی از سوی مخاطبان موسیقی رو به رو شود.

او ولی در گفت و گوهایی که پس از انتشار آلبومش انجام داد، استقلال هنری اش را اعلام کرد و اینکه به هیچ وجه قصد نداشته از نام پدرش استفاده کند. حالا و با گذشت حدود دو سال از انتشار آلبوم اول، علیرضا قمیشی قرار است وارد معرکه شود و خودی نشان دهد.


جزئیات آلبوم

رشید رفیعی که از موزیسین های بنام و شناخته شده بازار موسیقی کشور است و در آلبوم جدید قمیشی با این خواننده همکاری داشته درباره تیم کاری این آلبوم می گوید: «کار آهنگسازی این آلبوم را من و خود علیرضا برعهده داشته ایم و همه تنظیم ها نیز برعهده من است. کار تقریبا تمام مراحل ساختش را گذرانده ولی هنوز تاریخ دقیقی را برای انتشار آن در نظر نگرفته ایم».

این آهنگساز درباره دیگر چهره های حاضر در آلبوم هم گفت: «محمدعلی بهمنی، مریم اسدی، بابک صحرایی و خودم ترانه های کار را گرفته ایم و به نظرم اگر قرار باشد این آلبوم را با آلبوم قبلی این هنرمند مقایسه کنیم، باید بگویم که این آلبوم از لحاظ موسیقی بسیار به روز تر و مدرن تر ساخته شده و آلبوم قبلی آقای قمیشی چون با پنج سال فاصله وارد بازار شد، موسیقی بیات و کهنه ای را داشت که البته تیم تولید و سازنده های آن هیچ نقشی در این اتفاق نداشتند و فاصله ای که بین تولید و نشر اثر افتاد، دلیل اصلی این اتفاق بود».

رفیعی همچنین درباره تاریخ احتمالی کنسرت این خواننده نیز گفت: «اتفاقا گروه در حال تمرین هستند ولی اولویت ما فعلا انتشار آلبوم است و پس از انتشار آن است که می توانیم درباره کنسرت صحبت و برنامه ریزی کنیم».


شناسنامه؟

نازنین سجادی، مدیرعامل شرکت «ترانه سمان» که عهده دار تولید این اثر است، نیز درباره این اثر و تاریخ نشر آن گفت: «نام احتمالی این آلبوم «شناسنامه من» است. البته درباره نام آلبوم هنوز به جمع بندی کامل نرسیده ایم. تاریخ انتشار هم هنوز مشخص نیست چون ما صاحب اثر نیستیم و تولیدکننده آنیم. به خاطر همین، هنوز نمی شود بیشتر درباره این آلبوم اظهارنظر کرد».

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید