هر روز!
هر روز!

قورباغه شاخ دار آمازون ویژگی بارز قورباغه شاخ دار آمازون،

قورباغه شاخ دار آمازون ویژگی بارز قورباغه شاخ دار آمازون،

قورباغه شاخ دار آمازون
ویژگی بارز قورباغه شاخ دار آمازون، اندازه آن است. طول جثه این دوزیست چاق می تواند به 8 اینچ (20 سانتی متر) برسد و حتی خودش را در یک نعلبکی چای جای دهد.
به گزارش : آنها در باتلاق ها، برکه ها و آبگیرهای آب شیرین سراسر حوزه رودخانه آمازون، از کلمبیا گرفته تا برزیل یافت می شوند. قطر شکم بزرگ این قورباغه های شاخ دار آمازون، عموما به واسطه خوراکی است که می خورند. نمونه بارز کمین کردن این شکارچیان آن است که جثه بزرگشان در به زور در بستر جنگل و زیر برگ های ریخته درختان جای می دهند، بطوری که فقط سرشان بیرون می ماند. هروقت تصادفا چیزی کوچکتر از جثه شان به آنها برخورد کند، از لابلای گل و لای بیرون می پرند و با دندان های تیزی که دارند شکار خود را در آرواره هایشان قفل می کنند و تمام آن را یکجا می بلعند.
: قورباغه شاخ دار آمازون
آنها در اقلیم خود یک تجاوزگر محلی به حساب می آیند و بی نهایت حریص و پرخور هستند. جسد برخی از آنها همراه با بقایای قربانی که بخاطر بزرگ بودن موفق به قورت دادنش نشدند و هنوز مقداری از آن از دهانشان بیرون زده در جنگل یافت شده است.
ولع شدید آنها نسبت به غذا خوردن و دهان بزرگشان سبب شده تا در تجارت حیوانات خانگی، نام مستعار “قورباغه های پک من”، به آنها و دیگر قورباغه های شاخ دار اطلاق شود. جثه قورباغه های ماده از این نوع بزرگتر از جنس نر آنهاست، اما تنوع رنگ نرها بیشتر است، از سبز تیره گرفته تا زرد لیمویی. رنگ ماده قورباغه ها معمولا قهوه ای مایل به زرد هستند. دانشمندان هنوز از علت وجود شاخک های آنها که به همین نام نیز نام گذاری شده اند مطمئن نیستند، اما این احتمال وجود دارد که این شاخک ها مثل ساقه برگ گیاهان خودرو در استتار آنها موثر باشد.
قلمروی جغرافیایی قورباغه شاخدار آمازون در یک نگاه نوع: دوزیست رژیم غذایی: گوشتخوار اندازه: 4 تا 6 اینچ (10 تا 15 سانتی متر) وزن: تا حدود 1 پوند (480 گرم) نام گروه: دسته یا کلونی
سایز یک قورباغه شاخدار آمازون نسبت به یک فنجان چای آیا می دانستید؟ برخی از روستاییان آمازون برای در امان ماندن از حمله قورباغه های شاخ دار در اراضی ناهموار منطقه، چکمه های چرمی می پوشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید