مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت جهانی نفت افزایش یافت خبرگزاری تسنیم: در حالی که

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
خبرگزاری تسنیم: در حالی که افت شدید حجم ذخایر بنزین آمریکا، امیدها در مورد رشد ثابت تقاضا در این کشور را احیا کرده است و تنش های ژئوپلتیک بر سر اوکراین بر قیمت نفت تاثیر مثبت گذاشته است، قیمت جهانی نفت امروز بالای ۱۱۰ دلار باقی ماند.

بر اساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، به رغم پیش بینی افزایش ۳۰۰ هزار بشکه ای، حجم ذخایر بنزین آمریکا ۱.۸ میلیون بشکه کاهش یافت. این موضوع نشان می دهد که فصل سفرهای تابستانی در آمریکا شروع خوبی داشته است.

سرمایه گذاران نگران اند که قیمت نفت پس ز افزایش های چند هفته اخیر به دلیل نگرانی از عرضه، تصحیح شود و کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۱۱۰ دلار و ۴ سنت رسید و احتمالا رشدی حدودا ۲ درصدی را در این ماه  به ثبت خواهد رساند. قیمت نفت خام آمریکا نیز که تا حدی تحت فشار افزایش کلی حجم ذخایر نفت خام آمریکا و افزایش یک شبه قیمت ها قرار داشت، امروز با ۲۱ سنت کاهش به ۱۰۳ دلار و ۳۷ سنت رسید. احتمالا نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در این ماه رشدی حدودا ۴ درصدی را به ثبت خواهد رساند.

تونی نونان، تحلیلگر بازار نفت در این باره به رویترز گفت: «افزایش تقاضا برای بنزین، نشانه ای خوب برای اقتصاد آمریکاست...به طور کلی من افزایش قیمت نفت را ناشی از تنش های ژئوپلتیک و بهبود چشم انداز تقاضا می دانم.»

حجم کل ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۱.۷  میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که تحلیلگران انتظار داشتند، حجم این ذخایر ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یابد. اما ذخایر نفت خام در کوشینگ اوکلاهاما،  ۱.۵۳ میلیون بشکه کاهش یافت.

نفت و بازارهای مالی، آمارهای اقتصادی آمریکا را که نشان از کوچک شدن اقتصاد این کشور در ۳ ماهه نخست امسال برای اولین بار در سه سال گذشته داشت نادیده گرفتند و بر نشانه های افزایش رشد در سه ماهه دوم سال متمرکز شدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید