مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت جهانی نفت افزایش یافت خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت به دنبال حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه و افزایش نگرانی‌های ژئوپلتیکی به بیش از 105 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

 قیمت جهانی نفت به علت حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه و افزایش نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت به بالاترین میزان در یک ماه یعنی بیش از 105 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت برنت دریای شمال با افزایش 91 سنتی به 105.10 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با 95 سنت افزایش 96.56 دلار در هر بشکه معامله شد.

پیش از این، به دنبال انتشار گزارش‌هایی در مورد رشد فرصت‌های شغلی در آمریکا، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافته بود. در این روز این قیمت نفت خام آمریکا نیز شاهد افزایش 1.7 دلاری بود.

ویکتور شام مشاور نفتی در سنگاپور معتقد است، افزایش نگرانی‌های ژئوپلتیکی ریسک افزایش قیمت نفت را افزایش داده است و این نگرانی وجود دارد که حملات رژیم صهیونیستی منجر به درگیری وسیع‌تر دیگر کشورها در ناآرامی‌های سوریه شود.

این مسئله سبب شده است که افزایش قیمت نفت که در نتیجه افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا صورت گرفته بود، ادامه یابد.

قیمت نفت برنت در کمتر از 3 هفته نسبت به پایین‌ترین قیمت خود در سال برابر با 96.75 دلار در هر بشکه 9 درصد افزایش یافته است.

این نوع نفت در دوم ژانویه به بالاترین میزان برابر با 119.17 دلار در هر بشکه رسیده بود.

به نظر تحلیلگران نفتی، وجود عرضه زیاد نفت در بازارهای جهانی و نگران‌کننده بودن وضعیت اقتصاد جهان از ادامه افزایش قیمت نفت ممانعت خواهد کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید