مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت طلا افزایش یافت خبرگزاری ایسنا: بهای جهانی طلا

قیمت طلا افزایش یافت
خبرگزاری ایسنا:  بهای جهانی طلا روز سه شنبه با ضعیف‌تر شدن دلار و انتشار آمار تورم بالاتر آمریکا که تقویت تقاضای سرمایه گذاران برای این فلز گرانبها را به دنبال داشت، اندکی صعود کرد.

 بهای معاملات حجم بالای طلا برای تحویل در ماه اوت در بازار کامکس نیویورک، با 6.90 دلار (0.5 درصد) افزایش به 1290 دلار در هر اونس رسید.

برخی از سرمایه گذاران طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن در برابر افزایش تورم خریداری می‌کنند زیرا ارزش این فلز گرانبها بهتر از کالاهای دیگر حفظ می‌شود. از سوی دیگر تقاضای خریداران خارجی استفاده کننده از ارزهای دیگر به دلیل اینکه در زمان کاهش ارزش دلار، خرید طلا ارزان‌تر می‌شود، افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، رشد اخیر بهای طلا پس از کاهش آن به پایین‌ترین قیمت در سه سال گذشته حاصل شده است. نگرانی نسبت به پایان زودتر از موعد سیاست انبساطی مالی بانک مرکزی آمریکا و در نتیجه سقوط بهای طلا، موجب خروج گسترده سرمایه گذاران از بازار این فلز ارزشمند شده است.

بهای نقره برای تحویل در ماه سپتامبر در بازار کامکس با 0.5 درصد صعود به 19.935 دلار در هر اونس رسید. در بازار بورس کالای نیویورک پالادیم برای تحویل در سپتامبر با 0.5 درصد رشد قیمت، 737 دلار در هر اونس معامله شد. بهای پلاتین برای تحویل در اکتبر نیز 0.3 درصد افزایش یافت و به 1425 دلار در هر اونس رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید