مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت طلا افزایش یافت خبرگزاری ایسنا: بهای طلا در بازار

قیمت طلا افزایش یافت
خبرگزاری ایسنا: بهای طلا در بازار جهانی روز دوشنبه بیشترین رشد را در بیش از یک سال گذشته داشت و از مرز 1300 دلار عبور کرد.

 طلا برای تحویل در ماه دسامبر در بازار کامکس نیویورک با 3.3 درصد افزایش بها به 1337 دلار در هر اونس رسید که بزرگترین صعود از 29 ژوئن سال 2012 بود. بهای این فلز گرانبها در ساعات اولیه معاملات تا 1340 دلار نیز رسید که بالاترین قیمت از 20 ژوئن تاکنون بود.

دورنمای تداوم اجرای محرکهای اقتصادی بانک مرکزی آمریکا، تقاضا برای طلا به عنوان پناه امن سرمایه را تقویت کرده است. طلا هفته گذشته 1.3 درصد رشد قیمت داشت که دومین رشد هفتگی متوالی بود. بن برنانکه، رئیس بانک مرکزی آمریکا پنج شنبه گذشته اظهار کرد هنوز برای تصمیم گیری در مورد زمان آغاز کاهش روند خرید اوراق قرضه در ماه سپتامبر زود است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت طلا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون به دلیل نگرانی سرمایه گذاران از کاهش روند محرکهای اقتصادی بانک مرکزی آمریکا که کاهش تقاضا برای این فلز را به دنبال داشته، 20 درصد کاهش یافته و 57 میلیارد دلار از ارزش ذخایر صندوقهای سرمایه گذاری بزرگ طلا کاسته است.

بهای معاملات نقره برای تحویل در ماه سپتامبر در کامکس، 5.4 درصد صعود کرد و به 20 دلار و 50 سنت در هر اونس رسید که بیشترین قیمت از 25 آوریل بود.

در بازار بورس کالای نیویورک نیز بهای معاملات پلاتین برای تحویل در ماه اکتبر با 1.2 درصد افزایش به 1448 دلار در هر اونس رسید. پالادیم برای تحویل در ماه سپتامبر با 0.1 درصد رشد قیمت، 750 دلار و 45 سنت در هر اونس معامله شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید