مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت طلا افزایش یافت خبرگزاری ایسنا: قیمت جهانی طلا

قیمت طلا افزایش یافت
خبرگزاری ایسنا:  قیمت جهانی طلا با افزایش تقاضا برای این فلز گرانبها به بالاترین رقم در شش ماه گذشته رسید.

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در سنگاپور با 0.5 درصد افزایش به 1260 دلار رسید که بالاترین قیمت از 11 دسامبر به این سو است. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار کامکس نیویورک با 0.8 درصد افزایش به 1262 دلار رسید.

این فلز گرانبها هفته گذشته برای چهارمین هفته پیاپی رشد کرد و به این ترتیب طولانی‌ترین روند صعودش از سپتامبر سال گذشته به این سو رقم خورد. دلار ضعیف و افت بازارهای سهام اعتماد سرمایه گذاران نسبت به این فلز گرانبها را بهبود داده است.

قیمت هر اونس پلاتین با 0.7 درصد افزایش به 1463 دلار در هر اونس رسید که بالاترین رقم از نوامبر گذشته محسوب می‌شود. صعود این فلز به دنبال تصمیم بزرگ‌ترین اتحادیه معدنچیان پلاتین آفریقای جنوبی برای برگزاری اعتصاب در هفته جاری روی داد.

هر اونس نقره با 0.2 درصد افزایش 20.35 دلار معامله شد و هر اونس پالادیم با 0.1 درصد افزایش به 749.32 دلار صعود کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر طلای اس.پی.دی.آر که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس است، تا روز جمعه 7.49 تن افزایش یافت و به 797.05 تن رسید که نخستین افزایش در یک ماه گذشته بوده است.

 قیمت طلا پس از 12 سال صعود پیاپی، سال گذشته به دلیل افزایش خوش بینی نسبت به احیای اقتصادی جهانی 28 درصد کاهش یافت اما افزایش تقاضای مصرف کنندگان چینی برای این فلز، به افزایش چهار درصدی ارزش آن از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون کمک کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید