مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت طلا افزایش یافت خبرگزاری ایسنا: قیمت جهانی طلا با

قیمت طلا افزایش یافت
خبرگزاری ایسنا: قیمت جهانی طلا با اقدام معامله‌گران برای سود بردن از صعود چشمگیر آن تا پایان روز جمعه اندکی کاهش یافت اما این فلز گرانبها هفته گذشته برای ششمین هفته پی در پی صعود کرد.

هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار کامکس نیویورک 1.80 دلار یا 0.1 درصد کاهش یافت و 1337 دلار معامله شد.

قیمت طلا در طولانی‌ترین رشد هفتگی پی در پی از اوت سال 2011 به این طرف، طی هفته گذشته 1.3 درصد رشد کرد.

قیمت‌ها روز پنج شنبه به دنبال انتشار خبر مشکلات مالی در اسپیریتو سانتو اینترنشنال که شرکت مادر بانک اسپیریتو سانتوی پرتغال است و تجدید شدن نگرانی‌ها نسبت به سیستم مالی اروپا صعود کرد. تقاضای سرمایه گذاران برای طلا در شرایط آشفتگی سیاسی یا اقتصادی با این اعتقاد که این فلز ارزش خود را بهتر از دارایی‌های دیگر نگه می‌دارد، افزایش پیدا می‌کند.

اگرچه نگرانی‌ها نسبت به بحران بدهی اروپایی روز جمعه فروکش کرد اما سرمایه گذاران به دلیل ادامه تنش‌ها در اوکراین و خاورمیانه همچنان به طلا روی خوش نشان دادند. همچنین عزم بانک مرکزی آمریکا برای پایین نگه داشتن نرخ‌های بهره حتی در صورتیکه احیای اقتصادی شتاب بیشتری پیدا کند کمک کرد قیمت طلا تقویت شود. نرخ‌های بهره بالا به تقاضا برای طلا صدمه زده و موجب کمتر شدن قیمت این فلز می‌شود.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، گزارش آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا که چهارشنبه گذشته منتشر شد، نشان داد بانک مرکزی تدابیر محرک اقتصادی را مطابق انتظارات تا اکتبر پایان خواهد داد با اینهمه این گزارش نشان نداد که بانک مرکزی قصد دارد بزودی نرخ‌های بهره را افزایش دهد.

در بازار دیگر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل در سپتامبر با 0.2 درصد کاهش به 21.461 دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل در سپتامبر در بازار بورس کالای نیویورک با 0.2 درصد کاهش، 875 دلار معامله شد و هر اونس پلاتین برای تحویل در اکتبر با 0.2 درصد کاهش، از رکورد 1523 در روز پنج شنبه به 1513 دلار رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید