مسیر سبز
مسیر سبز

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران خبرگزاری ایسنا: پیش‌بینی‌ها از

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران
خبرگزاری ایسنا: پیش‌بینی‌ها از ادامه رکود زمستانی به وقوع پیوست و با نزدیک شدن به پایان سال به جای رونق، بازار مسکن ‌همچون زمستان، سرد است که مهم‌ترین دلیل آن پایین بودن قدرت خرید و کاذب بودن قیمت‌ها عنوان می‌شود.

ب ه گفته مشاوران املاک مناطق مختلف تهران در این روزها و پیش از تثبیت نرخ ارز، قیمت‌ مسکن روز به روز تغییر می‌کند اما خریداری ندارد که این مهم‌ترین دلیل رکود بازار مسکن است چرا که قدرت خرید مردم به رقم‌های نجومی نمی‌رسد.

 همچنین در حالی که به اعتقاد کارشناسان مسکن، گذر از این وضعیت رکود و رونق دوباره بازار نیازمند تثبیت نرخ ارز در کشور است، سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور هرگونه افزایش قیمت برای کالا و خدمات را به استناد تغییرات نرخ ارز دارای توجیه اقتصادی نمی‌داند.

اگر مسکن مهر نبود

از سویی دیگر در حالی که برخی کارشناسان بر این باورند که مسکن مهر متقاضی خاص خود را داشته و تاثیری بر بازار مسکن شهری ندارد اما مسوولان معتقدند اگر مسکن مهر ساخته نمی‌شد، قیمت هر متر واحد مسکونی در مرکز شهر تهران تا متری 10‌میلیون‌تومان می‌رسید.

 این گزارش از بنگاه‌های مسکن در نقاط مختلف شهر تهران نشانگر افزایش قیمت مسکن و البته رکود بازار است که گلایه مشاوران املاک را از کسادی بازار به همراه دارد. این در حالی است که برخی کارشناسان مسکن رونق بازار در ماه‌های پایانی سال را پیش‌بینی کرده بودند اما با تفاسیر مشاوران املاک تهرانی، رکود بیش از رونق به چشم می‌خورد.

مشاوران املاک با گلایه از نبود خرید و فروش، معتقدند متقاضی خرید وجود دارد اما نقدینگی در دست مردم کم بوده و قدرت خرید پایین آمده است. در این بررسی که ملاک، آپارتمان‌های نوساز تا 10سال ساخت در استان تهران هستند، نرخ فروش از متری یک‌میلیون و 200هزارتومان در جنوب شهر تا متری 25میلیون تومان در منطقه شمیرانات مشاهده می‌شود.

ثبات تقریبی قیمت آپارتمان‌های مرکز شهر

نرخ آپارتمان‌های مناطق مرکزی به دلیل نزدیکی به مرکز شهر، دانشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی و دسترسی به خیابان‌های اصلی همیشه با قیمت‌های بالا همراه بوده است؛ با گذر از مرکزی‌ترین منطقه شهر؛ خیابان انقلاب تا آزادی و محدوده نواب شاهد فروش واحدها از متری دو‌میلیون و 300‌هزار تا سه‌میلیون‌تومان هستیم. در خیابان فاطمی و بلوار کشاورز نیز یک واحد 70‌متری 260‌میلیون تومان فروخته می‌شود.

 در منطقه امیرآباد تهران آپارتمانی که حدود یک ماه پیش، متری چهارونیم تا پنج‌ونیم میلیون تومان فروخته می‌شد با آغاز ماه دوم زمستان و پایان ماه صفر با افزایش متری 100هزار تومانی مواجه شده است.

اما در خیابان مطهری آپارتمان‌ها از متری سه تا چهار میلیون تومان به فروش می‌رسند و همان‌طور که به سمت شرق و خیابان سهروردی می‌رویم شاهد افزایش قیمت آپارتمان‌ها هستیم به گونه‌ای که در خیابان سهروردی شمالی آپارتمان‌های تقریبا قدیمی‌ساز با متری پنج و نیم میلیون تا پنج میلیون و 800‌هزارتومان هم فروخته می‌شود.

 محدوده بازار بزرگ تهران همیشه به دلیل قدیمی بودن محله و نوع بافت، قیمت‌هایی تقریبا نزدیک به مرکز شهر را داشته و آپارتمان‌های محدوده میدان منیریه متری سه تا سه‌میلیون و 500‌هزار‌تومان برای فروش گذاشته شده است. این مقایسه قیمت در مرکز شهر نسبت به ماه گذشته افزایش چندانی نداشته و به گفته برخی مشاوران املاک قیمت‌های این محدوده از متری 50 تا صدهزارتومان فراتر نرفته است.

افزایش 200‌هزار‌تومانی هر متر آپارتمان‌های شرق

قیمت آپارتمان‌های محدوده پیچ شمیران و خیابان دماوند از متری دو و نیم میلیون تا دو‌میلیون‌و‌700‌هزارتومان آغاز می‌شود. آپارتمان‌های خیابان پیروزی نیز از متری دو میلیون و 600هزارتومان تا سه میلیون‌تومان فروخته می‌شوند. نرخ کف فروش آپارتمان‌های محدوده بلوار ابوذر نیز متری دومیلیون‌و300هزارتومان است. آپارتمان‌های خیابان 17شهریور متری دو تا دو‌میلیون‌و‌300هزار‌تومان، محدوده شوش شرقی نیز متری یک میلیون و 900هزارتومان ‌بسته به نوع و سال ساخت و نزدیکی به خیابان اصلی به فروش می‌رود.

 اما در منطقه صیاد شیرازی واحد‌ها از متری سه‌میلیون‌و200‌هزار تا سه‌میلیون ‌و 700‌هزار‌تومان، سبلان شمالی 5/2 تا دو‌میلیون‌و‌700‌هزار‌تومان، تهران‌نو سه‌و‌نیم‌میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. محدوده خیابان‌های دروس و دولت آپارتمان‌ها از متری شش‌میلیون‌‌و‌800 تا هفت‌و‌نیم‌میلیون‌تومان بسته به امکانات آپارتمان، سال ساخت و دسترسی به خیابان‌های اصلی به فروش می‌رسد. در حالی‌که بنگاه‌داران این منطقه از خرید و فروش نشدن آپارتمان‌های زیر 90‌متر گلایه می‌کنند، افزایش قیمت متری صد تا 250‌هزارتومانی طی دوماه گذشته را اعلام می‌کنند.

افزایش صدهزارتومانی هر متر آپارتمان‌های غرب

در محدوده خیابان آزادی محدوده قصرالدشت، کارون و رودکی هر متر آپارتمان به طور متوسط سه‌میلیون‌و200‌هزارتومان قیمت‌گذاری شده است. در خیابان اسکندری نیز هر متر ساختمان مسکونی حدود سه میلیون و 700هزارتومان برای فروش گذاشته شده است.

گرچه قیمت در این منطقه، در مقایسه با ماه گذشته با افزایش 70 تا ‌صدهزار‌تومانی مواجه بوده اما تاثیر چندانی بر خرید و فروش واحدها نداشته و به گفته مشاوران املاک منطقه، این نوسانات قیمت‌ شامل نوع و سال ساخت، امکانات موجود، نزدیکی به مراکز خرید و دسترسی به خیابان‌های اصلی بیان می‌شود.

 اما در محدوده شمال غرب تهران در منطقه جنت‌آباد، آپارتمان‌ها متری چهارمیلیون تا چهارونیم میلیون‌تومان برای فروش گذاشته شده. در حالی که یک ماه گذشته واحدهای نوساز در این منطقه به حدود متری سه‌میلیون و 700‌هزارتومان فروخته می‌شد که بازهم به گفته مالکان عواملی همچون س

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید