مسیر سبز
مسیر سبز

كشف عتيقه‌جات دوران هخامنشی فرمانده انتظامي شهرستان گرمه از کشف

كشف عتيقه‌جات دوران هخامنشی 
 فرمانده انتظامي شهرستان گرمه از کشف

كشف عتيقه‌جات دوران هخامنشی
فرمانده انتظامي شهرستان گرمه از کشف دو قطعه اشياي عتيقه متعلق به دوران هخامنشي و دستگيري چهار متهم در اين رابطه خبرداد. سرگرد علي حسين رختياني در تشريح جزئيات اين خبر افزود: برابر اعلام پليس مبارزه با موادمخدر فرماندهي انتظامي گرمه مبني بر تردد مشكوك يک دستگاه سمند در سطح شهرستان «جاجرم»، ماموران پليس بررسي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامي گرمه ادامه داد: ماموران با مشاهده خودروي سمند که به‌طور غيرطبيعي و بدون هدف در خيابان در حال تردد بود پس از هماهنگي با پرسنل موادمخدر فرماندهي انتظامي شهرستان جاجرم و هماهنگي قضايي، براي توقيف خودرو وارد عمل شدند.

رختياني با بيان اينكه خودروي سواري در حال خروج از شهرستان جاجرم بود گفت: پس از طي حدود دو کيلومتر از مسير اين خودرو با انجام يک عمليات پليسي و غافلگيرانه توسط ماموران متوقف شده است.

به گفته، فرمانده انتظامي شهرستان گرمه در بازرسي بدني از متهمان يک عدد مجسمه طلايي کوچک زيرخاکي تمثال بز بالدار و يک عدد سکه طلايي که يک روي آن تصوير شير و روي ديگر آن تصوير پادشاه بود کشف و ضبط شد.

وي با بيان اينکه اشياء عتيقه مكشوفه مربوط به دوره هخامنشي بوده‌اند، گفت: در اين رابطه يک دستگاه ترازوي ديجيتالي کوچک، دو قوطي تينر آب، ذره‌بين، پنج دستگاه گوشي تلفن همراه و يک عدد ماشين حساب نيز كشف و ضبط شد.

منبع: ایسنا باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید