مسیر سبز
مسیر سبز

كشف گوشت بوفالو در یک شهرستان رئيس دامپزشكي شهرستان دشتي

كشف گوشت بوفالو در یک شهرستان 
 رئيس دامپزشكي شهرستان دشتي

كشف گوشت بوفالو در یک شهرستان
رئيس دامپزشكي شهرستان دشتي از كشف 194 بسته گوشت بوفالو در شهر خورموج خبرداد.

حسين احمدي اظهار داشت: با هوشياري بازرسان نظارت بهداشتي اداره دامپزشكي شهرستان دشتي 194 بسته گوشت بوفالو كه هر كدام در بسته‌هاي 900 گرمي بسته بندي شده بود و در يكي از فروشگاه‌هاي شهرستان به‌فروش مي‌رسيد كشف، ضبط و معدوم شد.

وي ادامه داد: اين گوشت‌ها از كشور هندوستان به كشور امارات وسپس از دبي به شهرستان حمل و فاقد مجوز از سازمان دامپزشكي كشور توليد كننده هستند.

احمدي ضمن تقدير از همكاري و تعامل مردم با اداره دامپزشكي گفت: در ارتباط با مصرف گوشت گاوميش (بوفالو) وارداتي مجوز رسمي از وزارت جهاد كشاورزي و تحت نظارت بهداشتي سازمان دامپزشكي و ناطرين ذبح شرعي صورت مي‌گيرد و صرفا " در مراكز صنعتي قابل استفاده بوده است.

رئيس دامپزشكي شهرستان دشتي در ارتباط با ‌نظارت بر واحدهاي پرورش ميگو‌ و ورود مولدين فاقد بيماري و توليد بچه ميگوي سالم و باكيفيت در مراكز تكثير ميگو تصريح كرد: شبكه دامپزشكي دشتي با پوشش دو كارگاه تكثير و سايت پرورش ميگوي مند مبادرت به نظارت فني كرده است.

وي ادامه داد: بازديد هفتگي از مزارع تكثير و پرورش در زمان فعاليت و اخذ نمونه و افزايش اقدامات قرنطينه‌اي و اطلاع رساني چهره به چهره به مديران سايت‌ها و توجه آنها به بيماري لكه سفيد كه خوشبختانه هنوز مشاهده نشده از ديگر اقدامات انجام شده بوده است.

احمدي خاطر‌نشان كرد: به منظور تامين فرآورده‌هاي خام دامي سالم و بهداشتي به شهروندان شبكه دامپزشكي نظارت دقيق بر تمام مراحل حمل و نقل فرآورده‌هاي خام شامل مرغ كشتار روز، مرغ منجمد، گوشت قرمز، گرم و منجمد و تمام فرآورده‌هاي خام دامي در سردخانه داشته است.

منبع : فارس
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید