بررسی خودرو
بررسی خودرو

لادا گرانتا شرکت راهبر شار ویژن اقدام به پیش

لادا گرانتا 
 شرکت راهبر شار ویژن اقدام به پیش

لادا گرانتا
شرکت راهبر شار ویژن اقدام به پیش فروش دو خودرو از شرکت روسی لادا کرده است که در این مقاله به بررسی یکی از آن ها یعنی لادا گرانتا (Lada Granta) خواهیم پرداخت. گرانتا که یک سدان کوچک به شمار می آید که از سال 2011 وارد بازار شده و روی پلتفرم برادر خودر یعنی لادا کالینا (Kalina) نصب شده است.
قرار است گرانتا با پیشرانه 1.6 لیتری به بازار عرضه شود که می تواند 98 اسب بخار را تولید کند و نیروی آن به چرخ های جلو منتقل می شود. اگر فرض کنیم گیربکس دستی روی این خودرو نصب شود، شتاب آن برابر 12 ثانیه خواهد بود که کمی کند به نظر می رسد و با وزن 1575 کیلوگرمی خود تنها می تواند به حداکثر سرعت 169 کیلومتر در ساعت دست یابد. همچنین مصرف سوخت آن در شهر 8.7، در جاده 5.8 و به صورت ترکیبی 7.3 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد.
هنوز مشخص نیست این خودرو دقیقا با چه امکاناتی وارد بازار می شود اما باید گفت که گرانتا در سه مدل مختلف Standard، Norm و Lux از نظر امکانات وجود دارد که مدل وارداتی احتمالا با تجهیزاتی مانند شیشه های برقی، ترمز ABS، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، گرمکن صندلی های جلو، سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و MP3 و گرمکن آینه های جانبی به بازار داخل عرضه خواهد شد.
شرکت راهبر شار ویژن قیمتی 48 میلیونی را برای این خودرو در نظر گرفته است. این روزها آنقدر بازار خودرو دگرگون است که شاید تاسف اولین عکس العمل در برابر آن باشد و در مورد گرانتا نیز دوست نداریم که بدبین باشیم، اما با توجه به قیمت، پیشرانه ضعیف، امکانات معمولی و برند نه چندان معتبر امیدواریم دچار سرنوشت فیات سی نا نشود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید