هر روز!
هر روز!

لاک نزنید تا سالم بمانید لاک نزنید تا سالم بمانید

لاک نزنید تا سالم بمانید لاک نزنید تا سالم بمانید

لاک نزنید تا سالم بمانید
لاک نزنید تا سالم بمانید
: لاک نزنید تا سالم بمانید
کارخانجات تولیدکننده ی مواد آرایشی نظیر لاک های ناخن از موادی همچون نیتروسلولز، رنگدانه ها و اسانس ها، رزین ها و نرم کننده ها و مواد شیمیایی همچون تولوئن، فتالات و فرمالدئید استفاده می کنند که بسیاری از این مواد شیمیایی مضر و گاها سرطان زا هستند.
به گزارش استشمام بوی تند و زننده ی لاک ناخن هم ممکن است در برخی افراد مخصوصا کودکان ایجاد مشکلات تنفسی و گاها مشکلات شدید ریوی کند.
با توجه به این مضرات بهتر است دست از عادت نادرست لاک زدن برداریم و تنها در روزهای خاصی از آن استفاده کنیم. خانم هایی که به لاک زدن ناخن ها معتاد هستند، باید بدانند ترک این رفتار مزایای زیر را خواهد داشت:
لاک ناخن پوشاننده ی معایب ناخن ها به حساب می آید. ناخن ها مانند موها از لایه های کراتین تشکیل شده اند.
حلال های قوی و شیمیایی لاک ناخن مانع تنفس ناخن ها و انگشت ها و سبب خشک شدن کوتیکول های اطراف ناخن و یا خود آن می شود.
با استفاده زیاد از لاک، ناخن ها حالت لایه لایه پیدا می کنند و در نهایت  بسیار نازک می شوند.
متوقف کردن استفاده ی بیش از حد از لاک های ناخن باعث می شود که ناخن به رنگ طبیعی خود باز گردد. لطفا به طور مکرر از لاک استفاده نکنید و هر بار که ناخن هایتان دچار تغییر رنگ شد، حداقل به مدت یک هفته به آنها فرصت دهید تا خود را بازسازی کنند.
وقتی برای مدت طولانی لاک را روی ناخن تان نگه می دارید، باعث گرانوله یا دانه دانه شدن کراتین ناخن و ایجاد لکه های سفید و ناهموار بر روی ناخن می شود و حتی گاهی سبب شکنندگی آن ها خواهد شد.
مواد شیمیایی موجود در لاک ناخن سبب ایجاد مشکلاتی همچون سقط جنین، نقص مادرزادی، سرطان و بیماری های ریوی خواهد شد که تنها  سه ماده ی سمی فرمالدئید، تولوئن و دیبوتیل فتالات مقصر این مشکلات نیستند، بلکه مطالعات اخیر نشان داده است که ماده ی تری فنیل فسفات که آن هم در لاک ناخن وجود دارد می تواند جذب بدن شده و سبب بروز اختلالات هورمونی و در نتیجه چاقی و بلوغ زودرس گردد.
آیا می دانید که ناخن مانند پنجره ایست که رو به سلامتی تان باز می شود؟ تغییرات ناخن مانند تغییر رنگ، ضخامت و یا تغییر شکل ناخن می تواند با بیماری ها و مشکلاتی نظیر آرتریت روماتوئید، پسوریازیس، مشکلات کبدی، بیماری های قلبی و حتی کمبود ویتامین در ارتباط باشد. لاک نزذن شما را از قبل از این مشکلات آگاه می سازد.
می توانید برای براق نشان دادن ناخن های تان از روغن نارگیل و روغن کوتیکول استفاده کنید و به آن ها زیبایی طبیعی ببخشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید