بررسی خودرو
بررسی خودرو

لیفان 820 رقیبی جدی در بازار چینی‌ها خودروي ليفان

لیفان 820 رقیبی جدی در بازار چینی‌ها
خودروي ليفان 820 اولين خودروی لوکس شركت ليفان چين مي باشد. اين شركت به منظور حصول اطمينان از كيفيت و دوام اين خودرو تست هاي فراواني را چه در پروسه پيش توليد خودرو و چه پس از آن در نظر گرفته كه در اينجا به صورت خلاصه به آنها مي‌پردازيم.
كيفيت خودروها معمولاً از 3 منظر قابل بررسي مي‌باشند:
1. عملكرد، كه به بررسي شتاب، كشش موتور، فرمان پذيري و ... مي‌پردازد.
2. امنيت و سطح فني، كه در آن سيستم‌هاي ايمني و تجهيزات به كار رفته در در خودرو مورد بررسي قرار مي‌گيرند.
3. و در نهايت دوام كه عملكرد خودرو و كيفيت قطعات به كار رفته در آن در طول زمان مي‌باشد.
به ادعاي شركت ليفان براي توليد اين خودرو زنجيره تامين شركت تحول اساسي را به خود ديده است و تمام قطعات و اجزا تشكيل دهنده خودرو چه در كارخانه مادر و چه در شركت ليفان مورد تست و ارزيابي قرار گرفته‌اند. تامين قطعات ليفان820 به عهده قطعه سازان نام آشناي جهان مي‌باشد كه مي‌توان از آنها به شركتDSI استراليا،Bosch آلمان، JTERT ژاپن در تهيه سيستم‌هاي ديناميك و پايداري الكترونيكي، TAKATA ژاپن در تهيه كيسه هاي هوا، Valeo فرانسه براي سيستم هاي تهويه، HUF آلمان در قفل مركزي، Dayco آمريكا در تهيه تسمه تايم و قطعات درگير با آن اشاره نمود.
در حين توليد نيز شركت ليفان بازرسي‌هاي سخت‌گيرانه‌اي وضع كرده كه حذف كامل قطعات معيوب از پروسه توليد (به جاي دوباره كاري و بازگرداندن به خط) يكي از آنهاست. شركت ليفان در فرآيند توليد از روبات‌هاي پيشرفته‌اي استفاده كرده كه اكثر آنها ساخت شركت KUKA آلمان مي‌باشند كه يكي از شركت هاي پيشرو در اين زمينه است.
تستهاي انجام شده به همينجا ختم نمي‌شوند، پس از توليد خودرو به منظور بررسي سطح كيفي و فني خودرو بايد آن را مورد ارزيابي قرار داد. به اين منظور خودرو ليفان 820 مسيري 350،000 كيلومتري را در سرماي بسيار زياد تا گرماي بالا پيموده است، تست‌هاي جاده‌اي با محوريت قابليت اطمينان خودروي توليد شده امري ضروري در صنعت خودروسازي مي‌باشد. شركت ليفان سرمايه گذاري 30 ميليون يواني به منظور توسعه و شبيه سازي سايت تست خودرويي خود نموده است. اين خودرو آزمايش‌هايي نظير حركت با سرعت محدود در مسير 30،000 كيلومتري، تست عملكرد ايربگ خودرو در سرعت 60 كيلومتر بر ساعت، پيمودن 5430 متر با سرعت 200 كيلومتر بر ساعت و همچنين تست 120 هزار كيلومتر در روسيه و ايران را پشت سر گذاشته است.
بازارهاي روسيه و ايران از مهمترين بازارهاي صادراتي ليفان مي‌باشد، اين شركت به منظور حصول اطمينان از عملكرد مناسب اين خودرو در جاده‌هاي اين دو كشور به بررسي عملكرد ليفان820 در جاده‌هاي برفي و يخ زده روسيه در دما 40 درجه زير صفر و همچنين جاده هاي گرم با دماي 45 درجه بالاتر از صفر ايران اشاره نمود كه به ادعاي ليفان سيستم‌هاي خنك كننده موتور و گيربكس عملكرد مناسبي را از خود به نمايش گذاشتند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید