مطالب جالب!
مطالب جالب!

ماجرای تاریخی‌ترین و مرموزترین ترورهای دنیا!! نقشه عمو جو گرفت

ماجرای تاریخی‌ترین و مرموزترین ترورهای دنیا!! 
 نقشه عمو جو گرفت

ماجرای تاریخی‌ترین و مرموزترین ترورهای دنیا!!
نقشه عمو جو گرفت خیلی‌ها هنوز لئون تروتسکی را مرد اول تشکیل دولت اتحاد جماهیر سابق شوروی می‌دانند. نقش حساس او در تشکیل دولت کمونیست شوروی و نزدیکی بیش از اندازه او به لنین دیکتاتور چیزی نیست که این روز‌ها برای کسی جای شک داشته باشد. هر چه باشد تروتسکی دست راست لنین بود. برای همین هم کسی جرات مخالفت با تروتسکی را نداشت تا این که ورق برگشت و لنین مرد. از همان زمان بود که تروتسکی پیر دیگر نتوانست به رهبر بعدی کمونیست‌ها نزدیک شود.
چمدان بمب هم افاقه نکرد آدولف هیتلر- رهبر نازی‌های آلمان- از آن دسته آدم‌هایی بود که خیلی‌ها نقشه ترورش را شب و روز مرور می‌کردند و آخر هم هیچ کدام به خواسته شان نرسیدند. اما داستان ترور سال 1944 که هیتلر را تا لب گور برد و برگرداند! روز 20 جولای کلنل کنت کلائوس ون اشتافنبرگ وارد اتاق کنفرانس مقر پروس شرقی شد و یک کیف پر از مواد منفجره را زیر میز کنفرانس جا داد؛ جایی که هیتلر نشسته بود و داشت به صحبت‌های مشاورانش گوش می‌داد. کلنل آلمانی که خودش می‌دانست تا چند دقیقه بعد چه انفجاری روی می‌دهد، بعد از جاسازی کیف به بهانه یک تماس تلفنی به سرعت از اتاق خارج و گوش به زنگ خبر مرگ رهبر نازی شد.
وکیلی که خودش را ترور کرد ماجرای عجیب مرگ وکیل گواتمالایی هم از آن داستان‌ها بود که تا مدت‌ها کل کشور گواتمالا را به آشوب و غوغا کشاند. ماجرا از این قرار بود که در ماه می سال 2009 در گواتمالا و به تبع آن در همه دنیا کلیپی ویژه از صحبت‌های یک آدم اتو کشیده خوش پوش پخش شد که در عین سلامت جسم و جان رو به دوربین نشسته بود و ادعا می‌کرد که مردم زمانی تصویر او را می‌بینند که دیگر مرده است و رئیس جمهور هم قاتلش است! ادعای مرد جوان درست بود. وکیل جوان را در حالی که داشت سوار به دوچرخه به محل کارش می‌رفت با ضرب پنچ گلوله به قتل رسانده بودند. گویا پیش از این وکیل جوان زیر و بم پرونده قتل یک بازرگان مشهور و دخترش را که چند ماه قبل به قتل رسیده بودند در آورده بود و به سر شاخه اصلی یعنی شخص رئیس جمهور گواتمالا رسیده بود.
آقای ترور‌های جهان زنده است فیدل کاسترو یکی از اهداف اصلی سیا بود که باید به هر طریقی از میان برداشته می‌شد؛ طوری که در دهه 60 میلادی کمتر زمانی بودکه کاسترو در جمعی باشد و یک سوء‌قصد برایش ترتیب نداده باشد. این که رهبر کوبا چطور توانست از 640 توطئه ترور بزرگ و کوچک جان سالم به در ببرد هم از آن سوال‌هایی است که کمتر کسی برایش جوابی دارد. مشهورترین تلاشی که سیا برای ترور مرد انقلابی لاتین کرد جریان همان سیگار برگ معروف است؛ سیگار برگی که دانشمندان سازمان سیا ساخته و به جای تنباکو آن را از مواد منفجره پر کرده بودند بلکه توی صورت کاسترو منفجر شود اما محافظان کاسترو که حسابی هوای او را داشتند زرنگ‌تر از تصور ماموران سیا بودند.
انقلابی نارنجی مسموم شد سپتامبر سال 2004 بود که خبر رسید ویکتور یوشچنکو- نامزد مخالف خوان اوکراینی که بعد‌ها قهرمان انقلابی نارنجی مردم اوکراین هم شد- با مقادیر زیادی سم دیوکسین مسموم شده است. آزمایش‌های زیادی روی بدن نیمه جان سیاستمدار اوکراینی انجام دادند تا این که دست آخر فهمیدند غذایی که یوشچنکو خورده مسموم به دیوکسین بوده و او را از پا انداخته. هیچ وقت کسی نفهمید که مرد نارنجی اوکراین کی و کجا و به دست چه کسانی مسموم شد و به آن حال و روز افتاد؛ اما خودش همیشه ادعا می‌کرد که مسوولان کشور او را به این درد مبتلا کرده اند. یوشچنکو اصرار داشت که غذای مسموم را زمانی خورده که به صرف شام به دیدار مسوولان رده بالای امنیتی اوکراین رفته بود و مقامات سرویس‌های اطلاعاتی کشور قصد جان او را کرده بودند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید