مسیر سبز
مسیر سبز

ماساژ درمانی و ریلکسیشن غیرقانونی است خبرگزاری ایسنا: تبليغات

ماساژ درمانی و ریلکسیشن غیرقانونی است
 خبرگزاری ایسنا: تبليغات مراكز ماساژدرماني با عناوين ماساژ چيني، تايلندي و ... با وعده‌هاي درمان انواع بيماري‌ها همچون سياتيك، آرتروز و غيره در حالي افرادي را جذب خود مي‌كند كه به گفته مديركل اعتباربخشي و نظارت بر درمان وزارت بهداشت، اين ادعاها به هیچ وجه پایه و مبنای علمی ندارد و اين فعاليت‌ها، مداخله درماني است و مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

دكتر سجاد رضوي با تاكيد بر آنكه مراكزي كه تحت عنوان ماساژدرماني فعاليت مي‌كنند مجوزي از وزارت بهداشت ندارند، گفت: این مؤسسات هیچ‌گونه مجوزی از وزارت بهداشت ندارند.

وي با اشاره به ارايه خدمات ماساژ در برخي هتل‌ها، سالن‌هاي ورزشي و حتي مراكز زيبايي با عنوان "ريلكسيشن"، تاكيد كرد: هرگونه انتشار آگهی‌های تبلیغاتی که مداخله درمانی از طریق ماساژ را نشان دهد و ادعای هر مؤسسه‌ای در این زمینه خلاف قانون بوده و مورد تایید نیست.

مديركل اعتباربخشي و نظارت بر درمان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت براي ارايه اينگونه خدمات تنها به مراكز فيزيوتراپي مجوز صادر مي‌كند.

دكتر رضوی گفت: اکثر مراکز ماساژدرماني هیچ تابلویی ندارند به همین علت خیلی نمی شود با آنان برخورد کرد، اگر تابلو داشته باشند و جای مشخصی داشته باشند معاونت‌های درمان دانشگاههای علوم پزشکی به سراغ آنها می روند و با آنها برخورد می کنند اما اکثر این مراکز تابلودار نیستند.

اين مقام مسئول در وزارت بهداشت از تدوين آيين‌نامه‌اي براي ارايه خدمات ماساژدرماني با تجويز و نظارت پزشك يا موسسات فيزيوتراپي خبر داد تا براساس آن اين گونه خدمات برپايه علمي و تجويز پزشك ارايه شود.

وي درباره برخورد با تبليغات سوداگران عرصه سلامت نيز خاطرنشان كرد: سالهاست از وزارت ارشاد درخواست كرده ايم كه به مطبوعات اعلام كند براي انتشار تبليغات حوزه سلامت با وزارت بهداشت و يا سازمان نظام پزشكي هماهنگ باشند اما متاسفانه وزارت ارشاد تاكنون پاسخي نداده است و براساس ادعاي سازمان نظام پزشكي تنها انتشار 10 درصد تبليغات پزشكي با اين سازمان هماهنگي صورت مي‌گيرد.    

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید