هر روز!
هر روز!

مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد

مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد 
 مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد

مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد
مانتوهای ساده خریدار بیشتری دارد
به نقل از مدآنلاین : طراح لباس و موسس برند «النا» گفت: در طرح‌های پیچیده و با رنگ‌های مختلفی که روی پارچه وجود دارد، مخاطب به سختی برای خرید قانع می‌شود. بنابراین مانتوهایم ساده طراحی می‌شوند.
شیما شعبانی‌فر که به طراحی لباس از دوران کودکی علاقه‌مند بوده است به مدآنلاین گفت: علاقه به طراحی لباس از کودکی با من رشد کرده است. به خاطر دارم که همیشه به پوشش افراد و هماهنگ بودن رنگ لباس آن‌ها توجه می‌کردم. پس از آن بود که با گذراندن دوره‌های طراحی لباس دانشگاه شهید بهشتی، سه سال است به صورت حرفه‌ای در حوزه طراحی لباس و پوشاک زنانه فعالیت می‌کنم.

شعبانی‌فر طرح مانتوهای خود را کلاسیک و ساده عنوان کرد و در رابطه با طراحی‌کردن آنها گفت: در طرح‌های پیچیده و با رنگ‌های مختلفی که روی پارچه وجود دارد، مخاطب به سختی برای خرید قانع می‌شود. بنابراین مانتوهایم ساده طراحی می‌شوند. من نیز سعی می‌کنم از تکه دوزی روی مانتو استفاده نکنم، چراکه این تزیینات با سلیقه من جور نیست و نیز طرح را از سادگی خود بیرون می‌آورد.
این طراح جوان در رابطه با نحوه برش زدن پارچه‌ها و رنگ مورد استفاده در مانتوها گفت: با استفاده از پتانسیلی که طرح پارچه دارد، برش‌های مانتوها صورت می‌گیرد. برای رسیدن به طرح مورد نظر نیز از ترکیب و هم‌جواری پارچه‌های مختلف در کنار یکدیگر استفاده می‌کنیم . در طرح‌های من، مانتو با رنگ‌های متضاد سفید و سیاه با استقبال بیشتری روبه‌رو است. اما برای تنوع رنگی در کارها از رنگ‌های متضاد و هارمونی با هم در کنار یکدیگر نیز استفاده می‌شود.

وی در ادامه گفت: رنگ فصل، جنس پارچه و راحتی مانتو عواملی تاثیرگذار است که برای مجموعه‌های بهاره و تابستان خود در نظر می‌گیرم. در فصل پاییز و زمستان نیز طرح‌ها بیشتر با الهام از «کت» و با رنگ‌های تیره طراحی می‌شوند. در پایان هر فصل نیز از کل مجموعه عکاسی می‌شود و هر هفته نیزتعدادی مانتو به کل مجموعه اضافه می‌شود.
این طراح لباس  در ادامه  تاکید کرد: یک طراح لباس صرفا نباید خیاط باشد، اما باید سررشته‌ای از طراحی و دوخت را بداند. زیرا آنچه در ذهن یک طراح است و بعد روی کاغذ می‌آید، با آن چیزی که دوخته می‌شود متفاوت است. من نیز با وجودی که کار دوخت مانتوها را انجام نمی‌دهم اما خیاطی را آموخته‌ام. ابتدای کار نیز فهماندن طرح‌ها به خیاط کار سختی بود اما اکنون خیاط به سبک کارهای من آشنا شده و در درک کردن طرح‌ها مشکلی ندارد.

شعبانی‌فر فضای رقابتی ایجاد شده بین طراحان لباس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از آنجا که خانم‌ها قشر بیشتری از طراحان حوزه مد و لباس را تشکیل می‌دهند، بنابراین روز به روز بر تعداد فعالان در این عرصه افزوده شده و در نتیجه تلاش و انگیزه بیشتری در طراحان ایجاد می‌شود. من نیز با توجه به فضای موجود و بالا بودن فضای رقابتی، از پارچه و عناصر تزیینی باکیفیت بالا در هر طرح استفاده می‌کنم.
وی با اشاره به اینکه مردم امروزه به ظاهر خود توجه دارند افزود: کیفیت محصولات از عواملی است که طراح باید برای تحقق بخشیدن به نیاز افراد در نظر بگیرد. همین امر نیز باعث بهتر و به روز شدن سبک کارها و داغ شدن بازار رقابت شده است.

موسس برند «النا» در مورد فعالیت‌ها و حضور خود در جشنواره‌ها گفت: من در کنار طراحی مانتو و ارایه مجموعه‌های فصلی، در زمینه طراحی لباس فرم نیز با تولیدی‌ها همکاری می‌کنم. مجموعه سیاه و سفید «Black & withe» و آنجل «Angel» مجموعه طرح‌های فصلی ارائه شده من هستند. 
وی با اشاره به این که دو بار در جشنواره مد و لباس فجر حضور داشته و در کل 4 نشان شیما و یک نشان مالکیت معنوی دریافت کرده است، گفت: بنیاد ملی مد و لباس برای لباس‌هایی که اصول و استاندارد پوشش مناسب را رعایت کرده‌ باشند، بارکد شیما می‌دهد. بارکد شیما دارای یکسری مشخصه‌های از پیش تعریف شده است که این خود نیز باعث رعایت کردن اصول پوشش اسلامی در لباس می‌شود. پس چه خوب است لباسی برای پوشش خانم‌ها طراحی شود که هم زیبا باشد و هم اسلامی.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید