مسیر سبز
مسیر سبز

مجسمه عشــق باشيد. بخواهيد

مجسمه عشــق باشيد. 
 
 
 
 
 
 بخواهيد

مجسمه عشــق باشيد...

 بخواهيد يا نخواهيد بايد شيوه‌اي براي نمايشش پيدا كنيد. اصلا عاشق شدن و دوست داشتن بدون نشان دادن اين حس چه فايده‌اي دارد؟ اگر شما هم عاشقي را تجربه مي‌كنيد، قطعا مثل ديگران به‌دنبال راهي براي نمايش احساس‌تان مي‌گرديد، يا شايد هم دوست داريد به‌جاي پيروي از راه‌هاي آنان، شيوه‌اي مخصوص به‌خودتان را پي بگيريد. ممكن است با حمايت فرد مورد علاقه‌تان به او نشان دهيد كه هميشه در كنارش هستيد يا اين‌كه كمي احساسي‌تر عمل كنيد و به هر بهانه ساده چند شاخه گل و يك جعبه كادو برايش ببريد. ما هم از ميان هزار راه نمايش عشق، موثرترين و ساده‌ترين راه‌هاي نمايش اين حس را به شما پيشنهاد مي‌كنيم. پيشنهادهايي كه شايد پيش از اين از كنار بسياري شان ساده مي‌گذشتيد.


   تصميم بگيريد

آغاز راه عاشق‌شدن، تصميم گرفتن و پيش رفتن است. اگر شما با فردي روبه‌رو شده‌ايد كه احساس مي‌كنيد مي‌تواند همراه مناسبي براي زندگي شما باشد، پس ترديد نكنيد و تصميم‌تان را بگيريد. بيان ميل به با هم بودن، اولين قدم ابراز عشق است و مي‌تواند در چشم فرد مورد علاقه‌تان، شما را فردي نشان دهد كه توانمند و حاضر است براي خواسته‌هايش تلاش كند. اما براي گرفتن يك تصميم درست چند قدم پيش رو داريد:

قدم اول: نترسيد و جلو برويد. مطمئن باشيد كه توانايي اهداي يك شاخه گل يا به زبان آوردن احساس‌تان را داريد. اگر شما فرد مورد علاقه‌تان را خوب مي‌شناسيد پس حتما مي‌دانيد كه از چه راهي آسان‌تر مي‌توانيد دلش را به دست آوريد. البته بايد حواس‌تان باشد كه بي‌گدار به آب نزنيد.

قدم دوم: نگران توانايي‌هاي‌تان نباشيد و از پذيرفته نشدن نترسيد. بلكه سعي كنيد كه هنگام اعلام تقاضاي‌تان خودتان باشيد و به دليل ترس از پذيرفته نشدن، قول‌ها و وعده‌هايي ندهيد كه از عهده انجام‌شان برنمي‌آييد.

قدم سوم: خودتان را كنترل كنيد. انتظار اين را نداشته باشيد كه وارد راهي شويد كه تمام و كمال تحت كنترل شماست. بلكه به اين باور داشته باشيد كه تنها چيزي كه در اين رابطه در كنترل شما قرار دارد، رفتار خودتان است. حالا كه فرصت عاشقي را به‌دست آورده‌ايد وقت آن است كه بيشتر به‌خودتان و رفتارهاي‌تان توجه كنيد.


   علايق همسرتان را دست كم نگيريد

ساده‌ترين راه و البته موثرترين شيوه عشق ورزيدن، توجه به علايق فرديست كه دوستش داريد. نيازي نيست كار خارق‌العاده‌اي انجام دهيد. فقط حواس‌تان را جمع و سعي كنيد او را بهتر بشناسيد. هيچ‌چيزي را دست كم نگيريد. از غذايي كه دوست دارد شروع كنيد و به رنگي كه علاقه دارد توجه كنيد و او را از طريق ساده‌ترين شواهد موجود بشناسيد و از راه همان شناخت براي خوشحال كردنش قدم برداريد. با او به رستوراني كه دوستش داريد برويد و در پاركي كه دوست دارد قدم بزنيد يا اين‌كه او را به كنسرت خواننده مورد علاقه‌اش دعوت كنيد. سعي كنيد از ساده‌ترين نشانه‌ها براي شناخت علايقش كمك بگيريد و به او نشان دهيد كه به اين علايق توجه مي‌كنيد.
حالا كه كمي بيشتر همديگر را شناخته‌ايد و از علايق هم نيز خبر داريد، مي‌توانيد محبت‌تان را كمي عيني‌تر كنيد


   هديه را فراموش نكنيد

حالا كه كمي بيشتر همديگر را شناخته‌ايد و از علايق هم نيز خبر داريد، مي‌توانيد محبت‌تان را كمي عيني‌تر كنيد. هديه دادن يكي از اصول تغييرناپذير عشق ورزيدن است. براي پيروي از اين اصل 2 راه پيش رو داريد. اول، هدايايي كه اغلب آدم‌ها از پذيرفتنش خوشحال مي‌شوند و دوم، هدايايي كه احساس مي‌كنيد كمي شخصي‌تر است و اين فرد خاص از داشتنش خوشحال مي‌شود. گل و عطر و ساعت و... در گروه اول جاي مي‌گيرند و قطعا مي‌توانيد براي ابراز عشق‌تان روي آن‌ها حساب كنيد. اما سعي كنيد زياد از حد پيش پا افتاده عمل نكنيد و گاهي با نشان دادن زيركي‌تان او را غافل‌گير كنيد.

در فكر تهيه چه چيزي است؟ آرزوي داشتن چه چيزي را دارد يا اين‌كه مدت‌هاست دنبال چه چيزي مي‌گردد و پيدايش نمي‌كند؟ مي‌گويند هداياي ارزان قيمت آفت رابطه‌هاست اما دليلي هم ندارد براي ثبت عشق‌تان خودتان را ورشكست كنيد. گاهي خريد يك مجموعه آلبوم از آهنگساز مورد علاقه‌اش بدون اينكه هزينه زيادي به شما تحميل كند مي‌تواند بهترين هديه براي او باشد. به‌دنبال بهانه خاصي براي هديه دادن هم نگرديد. يك موفقيت كوچك در تحصيل يا كارش مي‌تواند دليل خوبي براي گرفتن اولين هديه‌ها باشد.


   نقاب را كنار بگذاريد

به او بگوييد كه هستيد. هيچ‌چيزي را فراموش نكنيد. خودتان را با همه ترس‌ها، ضعف‌ها، آسيب‌ديدگي‌ها به او نشان دهيد. خودتان را پنهان نكنيد و يك قهرمان دروغی از خود نسازید. حالا، این رابطه شكل گرفته و او شما را آن‌طور كه دوست دارد می بیند، زمان آن است كه صداقت‌تان را به او ثابت كنید. هیچ كس كامل نیست پس سعی نكنید از خودتان برایش یك آدم بی عیب و نقص بسازید. بگذارید كه صداقت‌تان را هم به تمامی دلیل‌هایی كه برای دوست داشتن‌تان دارد اضافه كند. شاید در بسیاری مواقع نیاز نباشد چیزی را با جملات ‌یاد كنید. فقط به او بفهمانید كه بی عیب و نقص نیستید و او هم نباید بیشتر از آنچه در توان‌تان هست روی قدرت و شهامت شما حساب باز كند.


   به انتظارات همديگر احترام بگذاريد

شما چه دليلي براي برقراري اين رابطه داريد؟ دوست داريد همراهي كه براي زندگي‌تان انتخاب كرده‌ايد چه تفاوتي در زندگي شما ايجاد كند؟ بار مشكلات‌تان را كمتر كند؟ شادي بيشتري به زندگي‌تان بياورد؟ زندگي‌تان را منظم‌تر و قانون‌مند‌تر سازد؟ قطعا او هم مانند شما انتظاراتي از اين رابطه دارد. سعي كنيد اين انتظارات را بشناسيد و همان‌طور كه توقع داريد او به دلايل شما احترام بگذارد، خواسته‌هايش را فراهم كنيد. ال

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید