مسیر سبز
مسیر سبز

محبوب ترین مقصد توریسم ازدواج ترکیه که طی ده سال

محبوب ترین مقصد توریسم ازدواج 
 ترکیه که طی ده سال

محبوب ترین مقصد توریسم ازدواج
ترکیه که طی ده سال گذشته، گام های بزرگی را برای توسعه توریسم خود برداشته ، درسال های اخیر به عنوان مقصدی محبوب برای زوج های جوان در خاورمیانه و اروپا مبدل شده که برای انجام مراسم ازدواج و یا گذراندن ماه عسل این کشور را انتخاب می کنند.

محبوبیت ترکیه به عنوان یک مقصد توریستی برای زوج های جوان عمدتا در کشور ها خاورمیانه و از میان این کشورها لبنان، اردن، ایران وسپس یونان بیشترین تعداد توریست را به این کشور روانه می کنند. این کشور به ویژه برای زوج های یونانی از آن رو جذابیت دارد که برخی مکان ها دراین کشور از نظر آن ها مقدس تلقی می شود.

توریسم ازدواج درترکیه در کشورهای اروپایی نیز بیش از همه درمیان زوج های انگلیسی ، ایرلندی، بلژیکی، روسی شهرت دارد که سالانه توریست های بسیاری را از این کشور ها به مقصد ازدواج درترکیه روانه این کشور می کنند.

این درحالی است که ازدواج در کشور ترکیه اساسا بسیار پرهزینه است و تنها زوج هایی از خانواده های ثروتمند می توانند دست به چنین اقدامی بزنند با این حال با وجود نرخ بالای هزینه ها بیشتر دختران از خانواده های سلطنتی به ویژه در کشورهای عرب خاورمیانه ترکیه را انتخاب می کنند.

از دیگر سو توریسم ازدواج بخش نوپایی در کشور ترکیه است اما باوجود نوپایی آن هم اکنون به عنوان مقصدی محبوب برای برگزاری مراسم عروسی ویا ماه عسل شهرت جهانی یافته است به طوری که تنها در شهر استانبول طی سال 2009 بیش از 100 مورد ازدواج و مراسم عروسی برگزار شد و این جدا از مواردی است که برای گذراندن ماه عسل به این شهر سفر کرده اند.

بیشتر زوج هایی که با این هدف به ترکیه سفر می کنند مراسم ازدواج را کلیسا ارتودوکس مشخصی که برای این کار معین شده ، برگزار می کنند و سپس برای صرف غذا به مراکز ویژه برگزاری جشن ویا مراکز ویژه ماه عسل دراین کشور می روند.

کارشناسان علت شهرت این نوع توریسم را در ترکیه عمدتا تبلیغات گسترده ای می دانند که در رسانه های مهم جهانی در زمینه توریسم ازدواج به ویژه در برنامه مشهوری که تنها در عربستان سعودی بیش از 4 میلیون بیننده درروز دارد، پخش می شود.

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از شرکت های تورگردانی و عملیاتی ویژه مراسم ازدواج در ترکیه دراین بخش از توریسم فعال هستند که شامل مدیریت و برگزاری تمام مراحل از مراسم اصلی ازدواج گرفته تا عکاسی و فیلمبرداری ، تزیین و دکوراسیون، گل آرایی، آرایش ، تهیه کیک و شیرینی و انواع غذاهای مخصوص ازدواج تا گروه های موسیقی را در بر می گیرد که همگی در این بخش از توریسم ترکیه فعالیت دارند.

منبع: خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید