مسیر سبز
مسیر سبز

محل زندگی نیمی از ثروتمندان آسیا کجاست؟ عصر ایران: برای

محل زندگی نیمی از ثروتمندان آسیا کجاست؟
عصر ایران: برای نخستین مرتبه، در سال گذشته میلادی (2011) ، تعداد ثروتمندان در آسیا از آمریکای شمالی بیشتر شده است.

موسسه خدمات مالی كابجيميني و موسسه مدیریت ثروت ار بی سی امروز چهارشنبه در گزارشی نوشتند: منطقه آسیا و اقیانوسیه هم اکنون محل زندگی سه میلیون و 370 هزار نفر ثروتمند است. آنها افرادی هستند که ثروتشان یک میلیون دلار یا بیشتر است و این در حالی است که در آمریکای شمالی این تعداد از افراد، سه میلیون و 350 هزار نفر هستند.

تعداد چنین افرادی در اروپا نیز سه میلیون و 170 هزار نفر اعلام شده است.

54 درصد از ثروتمندان آسیا و اقیانوسیه در ژاپن، حدود 17 درصد از در چین و بیش از 5 درصد در استرالیا زندگی می کنند.

ثروت ثروتمندان قاره آسیا در سال 2011 میلادی معادل 10 هزار و 700 میلیارد دلار بود.

در سال 2010 ثروت ثروتمندان آسیا معادل 10 هزار و 800 میلیارد دلار و در آمریکای شمالی 11 هزار و 400 میلیارد دلار بود.

گزارش برآورد ثروت منطقه آسیا و اقیانوسیه معمولا از سوی مدیران منابع مالی، شرکت های سرمایه گذاری، سازندگان ساختمان های لوکس، بازرگانان عتیقه جات و کالاهای لوکس و گران قیمت پیگیری می شود.

بسیاری از ثروتمندان آسیا، میلیون ها و میلیاردها دلار را از طریق شرکت های خانوادگی و ساختمان سازی کسب کرده اند.

همچنین این گزارش نشان می دهد میزان ثروت ثروتمندان، در سال گذشته میلادی در مناطقی از آسیا به ترتیب هنگ کنگ (20.1 درصد) و هند (18 درصد) کاهش و در تایلند (9.3 درصد) و اندونزی (5.3 درصد) افزایش یافت.

معتدل ترین روند افزایش ثروت در ژاپن به میزان 2.3 درصد و در چین به میزان 1.8 درصد صورت گرفت.

این گزارش ادامه می دهد: ضعف اقتصادی در اروپا و دیگر مناطق جهان نقش مهمی در کاهش اندک ثروت در منطقه آسیا ایفا کرد. پیش بینی می شود منطقه آسیا و اقیانوسیه در آینده شاهد رشد اقتصادی بیشتری نسبت به دیگر مناطق جهان باشد.

شرکت مشاوره های مالی "ویلث اکس" نیز در گزارشی اعلام کرد: در خاورمیانه، عربستان سعودی و امارات دارای بیشترین تعداد افراد بسیار ثروتمند هستند.

در این گزارش آمده است: در سال 2012 تعداد افراد بسیار ثروتمند عربستان سعودی به 1265 نفر و در امارات به 810 نفر رسید که ثروت آنها معادل 120 میلیارد دلار است. تعداد این افراد در سال 2011 میلادی 775 نفر بود.

در این گزارش میلیونر ها افرادی هستند که حداقل بیش از 30 میلیون دلار ثروت داشته باشند. تعداد این افراد در سراسر جهان نیز به 187 هزار و 380 نفر رسید اما ثروت آنها با کاهش 1.8 درصدی به رقم 25 هزار و 800 میلیارد دلار رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید