هر روز!
هر روز!

محکومیت جنایت بودائیان علیه مسلمانان میانمار/ دستگاه دیپلماسی پیگیر حقوق مسلمانان

محکومیت جنایت بودائیان علیه مسلمانان میانمار/ دستگاه دیپلماسی پیگیر حقوق مسلمانان

محکومیت جنایت بودائیان علیه مسلمانان میانمار/ دستگاه دیپلماسی پیگیر حقوق مسلمانان میانمار باشد
: محکومیت جنایت بودائیان علیه مسلمانان میانمار/ دستگاه دیپلماسی پیگیر حقوق مسلمانان میانمار باشد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، نماز جمعه این هفته نیز در سراسر شهرستان‌های خراسان رضوی با حضور جمع کثیری از مردم متدین ایران برگزار که مهم‌ترین محورهای خطبه‌های امروز «تبیین واقعه غدیر» و «محکومیت کشتار وحشیانه میانمار» بود که در ادامه به بخش‌های مهم‌ترین قسمت‌های این خطبه‌ها پرداخته شده است.
 
به گزارش : طرقبه: جنایات و سکوت مدافعین دروغین حقوق بشر در میانمار نشانه ضعف دشمن است
حجت الاسلام ایزدی با بیان اینکه تمام جنایات به صورت مستقیم و غیر مستقیم به شیطان بزرگ یعنی آمریکا برمی گردد اظهار کرد: در جریان هفدهم شهریور ماه به سفارش یکی از ژنرال های آمریکایی دستور کشتن مردم صادر شد و حدود 4 هزار نفر از مردم کشور به شهادت رسیدند.
وی ضمن اشاره به خوی وحشیانه آمریکایی ها برای استفاده از منافع این کشور و قتل عام مردم افزود: آمریکا در این کشور فرعونیت داشت و موسی زمانه از جانب خداوند فرستاده شد تا این رژیم جنایتکار و وابستگانش را از بین ببرد.
امام جمعه طرقبه تصریح کرد: امروز هم کسانی که مردم مظلوم را به خاک و خون کشیدند مدافع حقوق بشر شده اند و اتهاماتی به ایران اسلامی و سایر مدافعین کشور ها زده می شود.
وی با اشاره به اوضاع دردآور و و خیم مسلمانان میانمار، کشوری در جنوب شرقی آسیا با 8 میلیون مسلمان افزود: چند سالی است مسلمانان در این منطقه قربانی متعصبان بودایی می شوند و جمع زیادی بی خانمان شدند؛ اما صدایی از جامعه جهانی بین المللی درنیامد و بر اساس منافع خود سکوت کرده اند.
حجت الاسلام ایزدی با بیان اینکه آمریکا برای رسیدن به منافع خود از هیچ جنایاتی دریغ نمی کند، خاطرنشان کرد: باید همواره بغض ستمکاران در قلوب مسلمین باشد.
وی افزود: از مجامع جهانی انتظاری نسبت به برخورد با این اتفاقات نیست لذا تنها راه حل نجات جهان و بشریت اتحاد مسلمین و مردم است.
 
تربت حیدریه: انتقاد امام جمعه تربت حیدریه از سکوت مجامع بین‌الملل به کشتار مسلمانان میانمار
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: نیروهای افراطی و بودایی میانمار با ممانعت از امدادرسانی به مسلمانان این کشور، جنایت هولناک و وحشیانه ای را رقم زدند و متاسفانه تاکنون جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال آن سکوت کردند.
وی با محکوم کردن فجایع انسانی کشتار مسلمانان در یمن و میانمار از سکوت مرگبار جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر انتقاد کرد و افزود: حقوق بشر آمریکایی و استکبار جهانی تنها برای منافع شخصی و نامشروع آنان اهمیت دارد.
حجت الاسلام عصمتی خواستار کمک جوامع بین المللی به مردم مسلمان و بیگناه یمن و میانمار شد و بیان داشت: مدعیان و داعیه داران حقوق بشر جهانی باید هر چه سریعتر نسبت به این اقدامات خشونت بار و هولناک اقدام اساسی اتخاذ کنند.
رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی در بخشی دیگر از خطبه ها بر اهمیت درک پیام غدیر تاکید کرد و گفت: کسانی که در طول تاریخ پیام مهم غدیر را نفهمیدند به انحطاط و انحراف رفتند.
امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: فلسفه غدیر همان رسالت انبیا و پیامبران الهی است؛ خداوند امیرالمومنین(ع) از جانب خود به ولایت و امامت بشریت منصوب کرد و امروز نیز باید پیام غدیر نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.
وی در پایان نماز جمعه تربت حیدریه نمازگزاران با تجمع در میدان مرکزی ضمن محکوم کردن جنایت کشتار مسلمانان یمن و میانمار خواهان واکنش جوامع بین المللی در قبال این فجایع شدند.
 
سرخس: چنانچه مکتب علی(ع) تبلیغ می‌شد، امروز شاهد کشتار مسلمانان میانمار نبودیم
حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک عید غدیر خم به فضایل امام علی علیه‌السلام اشاره و اظهار کرد: به تعبیر پیامبر مکرم اسلام اگر درخت‌ها قلم، دریاها و اقیانوس‌ها مرکب و جن و انس نویسنده شوند، بازهم قدرت شمردن فضایل علی علیه‌السلام را ندارند.
وی بیان کرد: اگر مسئله امامت در غدیر تبلیغ و تبیین نمی‌شد، رسالت پیامبر مکرم اسلام ناتمام می‌ماند و در حقیقت غدیر حلقه اتصال رسالت با امامت است.
امام‌جمعه سرخس تأکید کرد: غدیر بزرگ‌ترین عید اسلامی است و سرنوشت تمام انسان‌ها در طول تاریخ در غدیر گره می‌خورد.
حجت‌الاسلام ارژنگ تصریح کرد: اگر غدیر تبلیغ می‌شد، سلاح تکفیر کارایی نداشت؛ این‌هایی که امروز تفرقه ایجاد  می‌کنند شناختی از غدیر و اسلام ندارند.
امام‌جمعه سرخس اظهار داشت: امروز شاهد نه یک جنگ نظامی، بلکه یک جنگ عقیدتی و جنگ میان علم و جهل هستیم و این نادانی است که به اسلام ضربه می‌زند.
وی بیان کرد: امروز دنیای کفر با نفوذ فکری در منطقه تفرقه‌افکنی می‌کند، چون غدیر به‌درستی تبلیغ نشده است.
خطیب نماز جمعه سرخس خاطرنشان کرد: ایام غدیر فرصت مناسبی برای تجدید بیعت با سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام است.
حجت‌الاسلام ارژنگ اضافه کرد: غدیر یک جشن سیاسی است و به تعبیر حضرت امام (ره) «اسلام همه‌اش سیاست است» و اوج این سیاست در غدیر بوده که رسالت حاکمیت را بر عهده مسلمانان قرار می‌دهد.
امام‌جمعه سرخس تصریح کرد: رسالت ما امروز این است که اول امام خودمان را بشناسیم و بعد آن را بشن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید