بهترین زندگی
بهترین زندگی

مراقبت از نوزاد، هوای خانه را پاک‌سازی کنید شاید هوای

مراقبت از نوزاد، هوای خانه را پاک‌سازی کنید
شاید هوای داخل خانه شما به نظر آلوده و كثیف نرسد، اما این‌گونه نیست. بوی ناشی از مواد شوینده و پاك كننده بسیار قوی، اثرات به جا مانده از سیگار روی لباس‌ها و سایر وسایل خانه، گردوخاك مربوط به خانه‌سازی در محیطی كه زندگی می‌كنید و ...  باعث آلودگی هوای خانه‌ها می‌شوند.

برای كاهش این آلودگی‌ها، اجازه ندهید هر كسی كه وارد خانه‌تان می‌شود، سیگار بكشد، از پاك كننده‌های خیلی قوی و تند استفاده نكنید، فیلتر جارو برقی و هود را زود به زود تعویض كنید و... در خانه حتماً‌ سیستم تهویه هوا داشته باشید و در روزهایی كه هوای بیرون خانه تمیز و پاكیزه است، پنجره‌ها را باز كنید.

نوزادان زیر یك سال كمتر در معرض خطراتی مثل آلرژی‌زاها هستند. به ندرت از اسیدی‌ها و عطرها در فضای بسته خانه استفاده كنید.

یك روش دیگر برای پاك‌تر كردن هوای داخل خانه‌ استفاده از گیاهان آپارتمانی است. این گیاهان كمك بزرگی به از بین رفتن مواد آلوده در هوای داخل خانه می‌كنند یك انتخاب دیگر برای ایجاد هوای پاك و سالم‌تر در فضای داخل خانه استفاده از پاك كننده‌های طبیعی است.

جایگزین كردن پاك‌كننده‌های طبیعی به جای پاك كننده‌های مصنوعی، روش مناسب دیگری برای مقابله با آلودگی‌هاست. مثلاً سركه از بین بردن بسیاری از باكتری‌ها را دارد. پروكسیدهیدروژن نیز یك حشره‌كش مناسب و یك تمیز كننده طبیعی و بی‌خطر است.

برای پاك كردن برخی ظروف و سطوح می‌توانید از سركه و پروكسید هیدروژن استفاده كنید.

سایر پاك كننده‌های طبیعی شامل جوش شیرین و آب لیمو (باكتری‌های خانگی را از بین می‌برد و می‌تواند گرد و غبار نشسته روی ظرف مسی و استیل را پاك می‌كند) می‌باشد.

معمولاً والدین بیش از اندازه نگران میكروب‌های پیرامون هستند. به‌‌طور كلی، اغلب میكروب‌ها بی‌خطر و بی‌ضررند.

در داخل خانه، نیاز نیست كه تمام چیزهایی را كه نوزاد با آنها در تماس است، استریلیزه كنید، البته این مسأله در مورد كودكان بیمار متفاوت است و باید مراقب اشیایی كه كودكان با آنها در تماس هستند؛ باشید؛ به خصوص وقتی كه كودك بیماری در مطب دكتر یا مهد كودك است.

بهترین روش برای مقابله با میكروب‌های مضر و ویروس‌ها، قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین روش، یعنی شستن و ضد عفونی كردن دست‌هاست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید