هر روز!
هر روز!

مراقب پوستتان در تابستان باشید!!! مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!

مراقب پوستتان در تابستان باشید!!! مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!

مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!
مراقب پوستتان در تابستان باشید!!! : مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!
: مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!
: مراقب پوستتان در تابستان باشید!!!
به گزارش : هرچه از فصل زمستان به سمت بهار و تابستان پیش برویم میزان اشعه آفتاب افزایش پیدا می کند، تابش آن عمودی تر و میزان گرد و خاک هوا بیشتر می شود. در این شرایط، مسافرت، گشت وگذار بیشتر در طبیعت، بازی بچه ها در محیط های باز، عادت هایی مانند برنزه کردن، آفتاب گرفتن و شنا در استخرهای روباز و… بیشتر می شود.
 
مهم ترین کاری که در این فصل باید مدنظر قرار گرفته شود هماهنگی بیشتر با تغییرات و شرایط آب و هوایی است. اگر در فصل زمستان در استفاده از ضدآفتاب کوتاهی می کردید در فصل های گرم استفاده از آن را جدی بگیرید. در این فصل پوشیدن لباس مناسب (لباس سبک از جنس نخی) و استفاده از کلاه با لبه پهن و عینک آفتابی، اهمیت بسیاری دارد. توصیه می شود در ساعت های گرم روز، یعنی از ۱۱ صبح تا ۴ بعدازظهر در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
برای کودکان از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. اگر مسافرتی در پیش دارید حتما تغییرات آب و هوایی آن منطقه را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید کنار دریا و موقع شنا، آب باعث شست وشوی کرم ضدآفتاب می شود. بنابراین باید دفعه های استفاده از این کرم ها بیشتر شود از ضدآفتاب های ضدآب نیز می توانید استفاده کنید.
استفاده از مرطوب کننده های مناسب برای جلوگیری از خشکی پوست جزو ضروریات مراقبت از پوست محسوب می شود. در شرایطی که گرد و خاک محیط زیاد است، استفاده از دستگاه های فیلترکننده هوا توصیه می شود. استفاده از بخور سرد در محیط های خیلی خشک نیز بسیار موثر است.
در هوای گرم، رعایت نکردن نکات بهداشتی به عرق سوز شدن پوست، بخصوص زیربغل ها، کشاله ران و زیر سینه ها خانم ها منجر می شود. در این شرایط لازم است از لباس های سبک و مناسب استفاده کنید.
استحمام مرتب و خشک نگه داشتن بدن اهمیت بسیاری در مراقبت از پوست دارد. فرآورده هایی مانند فرآورده های زینک (پماد اکسید زینک) به پیشگیری از عرق سوز شدن کمک می کند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید