بررسی خودرو
بررسی خودرو

مرسدس‌بنز کلاس X تا قبل از این مرسدس‌بنز فقط شاسی‌بلندهای

مرسدس‌بنز کلاس X 
 تا قبل از این مرسدس‌بنز فقط شاسی‌بلندهای

مرسدس‌بنز کلاس X
تا قبل از این مرسدس‌بنز فقط شاسی‌بلندهای لوکسی مانند کلاس M را تولید می‌کرد و در کوچک‌ترین مدل از این سگمنت GLK‌ را معرفی کرده بود. اما گویا احاطه ب‌ام‌و X3 بر بازار کمی برای این شرکت گران تمام شده و اخیرا اقدام به معرفی خودروهایی نظیر GLA کرده است. اما کار به اینجا ختم نمی‌شود و مرسدس قصد دارد یک کلاس جدید بر پایه GLA را به نام کلاس X روانه بازار کند.
این خودرو که مستقیما رقیب خودروهایی نظیر ب‌ام‌و X3‌ و آئودی Q5 خواهد بود، از نظر ابعاد و اندازه از GLA‌ کوچک‌تر است و با یک نگاه شاید بگویید که بسیار شبیه به کلاس A‌ می‌باشد.
هنوز اطلاعات زیادی در مورد این خودرو منتشر نشده اما شاید از نظر پیشرانه بسیار شبیه به GLA باشد و همچنین در مدل AMG نیز با پیشرانه‌های مشابهی راهی بازار شود.
برای یادآوری باید بگوییم که مرسدس‌بنز GLA AMG به یک پیشرانه ۲ لیتری توربو مجهز شده که می‌تواند ۳۶۰ اسب‌بخار را به کمک جعبه دنده DCT به هر چهارچرخ منتقل کند و به کمک آن در عرض ۴.۸ ثانیه به مرز ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.
حال باید منتظر ماند و دید که شلیک‌های پیاپی مرسدس می‌تواند X3 را از پا در آورد یا اینکه همانند گذشته X3 برنده بی چون و چرای این رقابت خواهد بود؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید